45 Yıl Boyunca Bozuk Para Toplayan Adam

0
1249

45 Yıl Boyunca Bozuk Para Toplayan Adamın Hikayesi

Otha Anders adındaki adam 1970li yılların ortasında 45 yaşındayken bozuk paraları biriktirmeye karar vermiştir. Önce küçük bir kumbarayla işe başlayan Otha kumbaraya ilk olarak yerde gördüğü bir bozuk parayı atmıştır. Daha sonra harcamalarından artan bozuk paraları, yerde gördüğü bozuk paraları kumbaraya atmaya devam etmiş. İnsanların kendisiyle dalga geçmelerine aldırmadan inandığı şeyi yapmaya devam etmiş.

Hatta 2015 yılında New Star adlı bir programa yaptığı açıklamada Otha kaydedilen veya düşürülen bir kuruşun değerini bilmeyen insanlara görünce üzüldüğünü dile getirmiştir. Kumbara paralar için küçük gelmeye başlayınca ise Otha bu sefer su damacanalarını kullanmaya başlamıştır. Gün geçtikçe dolan damacanalar artık evde yer kapmalaya da başlamışlardır.

Tam bu anda 2015 yılında ev sigortasını ödemesi gerektiğini öğrenen Otha ağzına kadar dolu damacanalarını artık bankaya götürmenin zamanı geldiğine karar vermiştir. Toplamda 15 damacanayı arkadaşlarının ve ailesinin yardımıyla kamyonların arkasında bankaya götüren Otha çalışanları epey şaşırmıştır. 1200 KG aşan paraların ağırlığı neredeyse bir Amerikan bizonuyla aynı ağırlıktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here