Ailecek Uygun Tatil

0
1008

Ailecek Uygun Tatil

Ailecek bir yerlere gidip güzel yerleri gezmek herkesin hayalidir. İşlerden olabildiğince kaçmak ve aile ile güzel bir tatile çıkmak. Belki de hayal olmamalıdır. Öncelikle nasıl bir tatilin yapılacağı kararlaştırılmalıdır. Bir ev tutulabilir ya da bir otelde kalınabilir. Tüm aile bireyleri kendine uygun olanı seçmelidir. Ev tutulursa kimse karışmaz hele havuzlu ise istediğiniz saatte girer çıkarsınız istediğiniz yemekleri yaparsınız.

 Oteller

Eğer tatil için bir otelde kalmaya karar verdiyseniz de bunun avantajlı yolları tabii ki de vardır. Mesela yemekler ile uğraşma derdiniz kalmaz istediğiniz yemekten bolca alabilirsiniz böylece tatiliniz boyunca en azından bu konuda rahat etmiş olursunuz. Ama arkadaşlarınızla gitmek isterseniz fiyatlar pek de uygun olmayabilir o zaman ev tercih edilebilir.

Beraber yemek yapmakta belki böylece eğlenceli olur ama tabi ki sonrası da vardır. Bulaşık yıkamak gibi tatilinizi bununla harcayacağınıza gezmeniz bence daha önemlidir. Tabi ki de işlerden de kaçılmaz her güzel olan şeyin bir zorluğu vardır. Ama dediğim gibi arkadaşlarla gidilecekse ev belki de en mantıklısıdır. Odaları istediğinize göre ayarlar günlük parayı aranızda ayarlarsınız. Eğer bir yazlığınız veya arkadaşınızın varsa işler daha da kolay olabilir. En azından kimin evinde kalacağınız belli olur ve içinize daha çok siner. Tabi kendinizinse istediğiniz zaman gider istediğiniz ne kadar kalırsınız. İster hafta sonu ister hafta içi.

 Gidilecek yer

Aslında en önemlisi budur. Mesela tatilin yeri olarak geçen Antalya ya gidilebilir ya da sessiz sakin bir yer isterseniz daha sakin yerler seçilebilir. Ayvalık da seçilebilecek güzel yerlerdendir. Bence tatiliniz boyunca en önemlisi denizdir. Tatilde olduğunuz için dilediğiniz kadar gezmelisiniz. Ne kadar gezi olursa sizin için o kadar iyidir. Tabi ki dinlenmeye de zaman harcamalısınız. Çocuklarınız varsa dinlenmek zor olabilir. Ama onlarla tatilde çok daha eğlenceli hale gelir. İşlerden sıkıldığınız zaman en güzel kaçamak tatildir. Ailecek hep beraber eğlenebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here