Cinsel Açıdan Performans Artıran Sağlıklı Yiyecekler

0
699

Cinsel Açıdan Performans Artıran Sağlıklı Yiyecekler

Sağlıklı bir cinsel ilişki için performans oldukça önemlidir. Cinsel performansı korumak için oldukça dikkatli davranılması gerekmektedir. Vücut sağlığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun için uzmanlar birkaç öneride bulunmaktadırlar. Cinsel performansı korumak için, düzenli bir cinsel hayata sahip olmanın yanında spor yapmak, sağlıklı bir vücuda sahip olmak, stresten uzak durmak gibi etkenlerle beraber yenilen yiyeceklere de dikkat edilmesi gerekmektedir.

 Cinsel performansı artıran yiyecekler:

 Bal

Bal içerdiği mineraller sayesinde kadınlarda östrojen hormonunu dengelemektedir. Ayrıca bal, erkeklerde testosteron üretimini dengelediği gözlemlenmiştir. Ayrıca bal, cinsel içgüdüyü arttırmaktadır.

 İstiridye

İçerdiği çinko sayesinde cinsel isteği arttıran istiridye, aynı zamanda cinsel performansı da arttırmaktadır.

 Somon

Tüm yağlı balıklar gibi somonun da birçok faydası bulunmaktadır. Sağlık için düzenli bir şekilde balık tüketilmesi önerilmektedir. Cinsel açıdan, erkeklerde ve kadınlarda kan akışını düzenleyen somon cinsel performansı ve isteği arttırmaktadır.

 Sarımsak

Binlerce faydası bilinmekte olan sarımsak, ayrıca erkeklerde kan akışını düzenlemekte, cinsel gücü artımakta ve performans artışı sağlamaktadır.

 Kuşkonmaz

Çok eski tarihlerden beri tüketilen kuşkonmaz, hem tadı için tercih edilen bir yiyecek hem de afrodizyak etkisiyle cinsel performansı arttırmaktadır.

 Çikolata

İçerdiği kakao ve çeşitli enzimlerle doğadaki en etkili afrodizyaklardan birisi çikolatadır. Çikolatanın cinsel gücü ve isteği arttırdığı bilinmektedir.

 Fesleğen

Afrodizyak etkisi olan fesleğen ayrıca cinsel gücü arttırmaktadır.

 Avokado

İçerdiği yüksek oranda potasyum ve C vitamini sayesinde avokado cinsel isteği ve performansı arttırmaktadır.

 Muz

Potasyum, magnezyum ve B vitamini kaynağı olan muz, erkekler için cinsel istek ve performans arttırıcı enzim ve minerallere sahiptir. Cinsel istek ve performansı arttırmaktadır.

 Badem

Badem içerdiği E vitamini, magnezyum ve lifler sayesinde kadın ve erkekler için cinsel isteği ve performansı arttırmaktadır.

Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi, kadınlarda oluşan cinsel isteksizliği ve performans düşüklüğünü gidermektedir.

 Zencefil

Onlarca faydası olan zencefil, cinsel bölgelerin hassasiyetini artırmakta ve cinsel gücü arttırmaktadır.

 Çilek

İçerdiği A, B ve C vitaminlerinin yanı sıra çilek ayrıca kalsiyum, demir ve fosfor içermektedir. Sperm miktarını artıran çilek aynı zamanda cinsel organları da beslemektedir.

Sağlıklı bir cinsel yaşam için yukarıdaki yiyeceklerin yanı sıra, düzenli bir yaşam tarzı, alkol ve sigara alışkanlığından uzak kalınması tavsiye edilmektedir. Ayrıca düzenli spor yapmak, kan akışını düzenlemekte bu da cinsel hayatı ve cinsel performansı düzeltmektedir. Stresten uzak kalmak ve düzenli bir cinsel yaşama sahip olmak da cinsel performansı artırmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here