Dik Durmak

0
288

Dik Durmak

Duruşu iyileştirmek kolay bir iş değildir, iyi bir duruşa sahip olmak, daha iyi görünmenize ve kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Sürekli olarak durduğunuzu görürseniz, yattığınız zaman uyuduğunuz zamandan, yaşamınızın her alanında onu geliştirmek için adımlar atın. İyileştirmeler zaman alırken, postürünüzü düzeltmeyi hatırlamak için zihinsel numaralar kullanabilir ve kasları güçlendirmek için birkaç egzersiz yapabilirsiniz.

Duruşunuzu nasıl geliştirirsiniz

Ayaktayken ve yürürken duruşunuzu iyileştirin
1)
Merkezinizi dik ve dik olarak durunuz. Çenenin seviyesini zemine paralel tutun, omuzlar arkaya ve karın daralır. Kollarını yanlarından ayırınız.


2)
Doğru duruşa sahip olmayı öğrenmek için bir duvar kullanın. Bir kapı veya duvara dik durun. Sadece ense, omuzlarınız duvarla temas halinde olmalıdır. Topuklarınız duvardan 5 ila 10 cm (2 ila 4 inç) olmalıdır. Elini arkana koy, böylece alanı kontrol edebilirsin.

3)
Birisine duruşunuzu düzeltmenize yardımcı olması için sırtınıza bir “X” koymasını isteyin. Omuzlarından kalçalarına bir “X” al. “X” in üstünü kapatmak için bu kişiden omuzdan omzuna düz bir çizgide bant atmasını isteyin.


4)
Kafanda bir kitap varmış gibi yürü. Kafanızda bir kitap olması, kafanızı ve sırtınızı dik tutmanıza yardımcı olacaktır. Hayal edemezseniz, birkaç dakika için gerçek bir kitap koyun.


5)
Ayakta ve yürüme için destek ile ayakkabı seçin. Dik kalmanıza yardımcı olacak yeterli yastığa sahip bir ayakkabı seçin. Ayrıca, kemere iyi destek olduklarından emin olun. İyi bir duruş ayaklarla başlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here