Ebe Nasıl Olunur

0
1223

Ebeler sağlık uzmanları olarak eğitilir ve hamile kadınların anne ve çocuğa doğum sonrası bakım sağlamanın yanı sıra tüm hamilelik ve doğum sürecini tamamlamalarına yardımcı olur. Ebeler genellikle doğal doğum keşfetmek, duygusal ve ruhsal rehberlik etmek ve birincil fiziksel bakım sağlamak isteyen kadınlara yardım eder. Bu makalede, oynadıkları rol, eğitim gereksinimleri ve kariyerlerindeki seçenekler hakkında size bilgi veriyoruz.

Ebenin Görevleri

1)Bir ebenin rolünü anlayın. Ebeler yüzyıllarca doğum sürecinde kadınlara yardım etme rolünü üstlenmiştir. Geleneksel olarak, hamileliğin ve doğum yapma eyleminin bir kadının hayatında ruhsal bir deneyim olabileceği ve birkaç tıbbi müdahale vakasına sahip olmanın daha sağlıklı olduğu felsefesiyle çalışırlar. Birçoğu yaptığı işi yapmak için aradıklarını söylüyor. Ebeler aşağıdaki sorumluluklara sahiptir:

2) Üst düzey bir sorumluluk üstlenmek için kendinizi zihinsel olarak hazırlayın. Ebeler iyi bilgilendirilmişlerdir, daha büyük sorumluluk üstlenen uzman kişilerdir: hamilelik, doğum ve doğum sürecinde ilk müdahaleci olarak hareket ederler.

  • Her hamilelik farklı olduğundan ve bir dizi komplikasyona maruz kaldığından, ebelerin acil durumlarda güvenli bir şekilde hareket edebilmesi gerekir. Annenin ve çocuğun hayatındaki sorumluluk onların elinde.

Annenin duygusal ve ruhsal sağlığındaki ebe sorumluluğu da önemlidir, ebe doğumun kafa karıştırıcı ağrılı süreci boyunca lider ve rehber olarak görülür.

3)Kişisel fedakarlıklar yapmaya istekli olmalılar. Ebeler, hamileliğinin başlangıcından doğumuna, doğumuna, aylarca, yıllarca veya bazen de ötesinde kadınlarla çalışır. Çalışmalarının mahrem ve olağanüstü derecede önemli olması nedeniyle, ebelerin müşterilerinin ihtiyaçlarını kendilerinin önüne koymaya istekli olmaları gerekir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here