Rahatlatıcı Ve Etkileyici Oyunlar Nelerdir?

Günümüzün yeni hobilerinden oyunların dünyasında kaybolmamak imkansız denebilir. Çok geniş ve gün geçtikçe büyüyen bu sektörde oyuncular farklı özellikle oyunlarda görmek isteyince, yapımcılar sürekli yeni yapımlar çıkarmak için çalışmaya devam ediyor. Rahat oyun tabiri yanlış olabilir daha çok rahatlatıcı, huzur veren oyun diyebiliriz. Rahatlatan ve etkileyici oyunları iki faktörde değerlendirmek daha mantıklı olur sanırım. Oyun dünyasının etkileyici ve rahatlatıcı oyunlarına birlikte göz atalım.

 Detroit: Become Human

2018’in bahar aylarında piyasaya sunulan ve beklenilenden daha fazla ilgi görerek kısa zamanda büyük kitlelere ulaşan bu oyun, çitayı baya yükseltti diyebiliriz. Muazzam görsel tasarımları ve atmosferiyle oyuncuları gelecekte bir yolculuğa çıkarıyor. Oyunun atmosferinden daha çok anlattığı hikaye sizleri farklı duygular içerisinde bulundursa da huzur veren bir yanı olduğunu söylemeliyiz. Verdiğiniz kararlar doğrultusunda oyunun hikayesini sizin yazdığınızı da hatırlatmakta yarar var.

Wildlands

Birinci şahıs oynayabildiğiniz, grafiklerin üst düzey olmadığı ama şirinliğiyle etkileyen renkli görsellerin bulunduğu oyunda geçmiş uygarlıkların kalıntılarını keşfediyorsunuz. Tırmanma kancası ile keşifler yaptığınız, pozitif ve şiddetin olmadığı rahatlatıcı bir oyundur. Sanal gerçeklik gözlükleri için tasarlanmış olsa da sanal gerçeklik işlevi olmadan da çalışabiliyor.

 The Sims

Kendi dünyanızı oluşturup aynı şekilde kendinize özel oluşturduğunuz karakterle günlük yaşamın keyfini çıkarabileceğiniz güzel bir oyun. Ev inşa edip, iç tasarımlarını yapabildiğiniz gibi günlük insan yaşamına dair tüm olaylarla karşılaşabiliyorsunuz. Karakterlerin mesleklerine, arkadaşlıklarına ve özel ilişkilerine kadar hemen hemen her şeye yön verebildiğiniz bir oyun diyebiliriz.

 Scum

Çevrimiçi olarak oynanılan ve geçtiğimiz haftalarda piyasaya çıkan bu yapımda hayatta kalmaya çalışıyoruz. Aslında hayatta kalmak denilince stres yapabilirsiniz fakat oyunun etkileyici grafikleri ve atmosferi sizleri doğanın güzellikleriyle buluşturuyor. Aynı zamanda karakterinizin detaylı bir şekilde sağlıklı beslenmesine dikkat etmeniz gerekiyor.

Northgard

İskandinav mitolojisini oyuna yansıtarak bir Viking klanını kontrol ettiğiniz bir simülasyon oyunudur. İklim ve diğer doğa unsurlarının gerçekçi bir şekilde yansıtıldığı ve mücadelelerin keyif veren bir yanı olduğunu söyleyebiliriz. Görsel grafiklerle ve atmosferiyle etki bıraktığı kadar boş zamanlarda oynayabileceğiniz keyifli bir oyun olduğunu söylemek gerekiyor.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here