Her topluluğun bazı gelenekleri vardır. Bazen topluluğun tümü bu geleneklere uyarlar bazen de bir kısmı ama o yöreye ait gelenekler orada yaşayan insanlar tarafından bilinmektedir. Bu makalemizde duyduğunuz tüm geleneklerden farklı 6 gelenek sizlerle.

1- LAOS

En erotik bölge olarak ayakların kabul edildiğinden kadınların ayaklarını göstermesi hoş karşılanmamaktadır.

 

 

2- MORİTANYA’DAKİ GÜZELLİK ANLAYIŞI

Dünyadaki güzellik görüşüne göre daha farklı olarak şişman kadınların güzel olduğu anlayışı hüküm sürmektedir. Bu sebeple evlenme çağındaki kızlarında 60 ile 100 kg arasında olması istenmektedir. Eğer o kiloda değilse zorla yedirilir.

 

 

3- KUZEY KORE’DE EVLİLİK YAŞI

Evlenme yaşı kadınlarda 25, erkeklerde ise 27 olarak belirlenmiştir. Bunun sebebi de erkek ve kadınların zorunlu askerlik görevlerini tamamladıktan sonra evlenebilmektedirler.

 

 

4- TAZMANYADA ILGINÇ GELENEK

Eğer bir kadının eşi kendinden önce ölürse, eşinin kesildikten sonra kurutulan cinsel organı boynuna asması gerekmektedir. Bunun yapılma sebebi eşine karşı duyduğu saygıyı göstermek içindir.

 

 

5- İZLANDA’DA KÖPEK BESLENMESİ YASAKLANMIŞTIR

Köpek beslenmesi yasaklanmıştır. Bunun nedeni ise köpeklerin kısıtlanarak belirli bir alanda kalmaları istenmemektedir.

 

 

6- TAYLAND’DA KRALİYET AİLELERİ ÖZEL BİR DİLE SAHİPTİR

Sadece kraliyet ailelerinin bildiği özel bir dile sahiptirler. Bunun nedeni de özel ve resmi bilgilerin diğer kişiler tarafından anlaşılmaması sağlanmaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here