Evi Daha Şık Bir Hale Sokan Dekorasyon Fikirleri

0
596

Evi Daha Şık Bir Hale Sokan Dekorasyon Fikirleri

Çoğumuz yaşadığımız yerin daha güzel olmasını istediğimizden yeni dekorasyon önerileri için zaman zaman araştırmalar yaparız. Kimi zaman internetten kimi zamansa dergilerden ufak yardımlar alırız. Bunun için büyük ve masraflı değişiklikler şart değil. Evinizin mimarı kendiniz olabilirsiniz. Bunun için ufak dokunuşlar bile evinizin havasını değiştirmeye yetebilir.

  Renk uyumu ve bütünlük

Daha şık bir ev için seçeceğimiz eşyaların birbiriyle uyum sağlaması gerekir. Eşya seçimi yaparken farklı renk eşya seçimi yerine birbirine daha yakın ve uyum sağlayan renkler kullanırsanız daha şık bir eve sahip olabilirsiniz. Eğer yine de bir renk katmak isterseniz ufak objelerle evinizin havasını biraz değiştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra ufak bitkiler alıp camınızın önüne koyup doğal bir ortam oluşturabilirsiniz. Camınızın önünde yarattığınız bu ufak alan evinize ayrı bir hava katarak daha şık bir eve sahip olmanıza yardımcı olur. Bütünlüğü sağlamak adına evdeki fazla eşyalardan kurtulun. Evdeki büyük mobilyaların birbiriyle ne kadar uyumu varsa bunu ufak aksesuarlarda da dikkate alın. Göz yorucu ve odanın bütünlüğüne uymayan objelerden kurtulun. Bu gibi ufak fikir ve öneriler evinizin daha şık görünmesine yardımcı olur.

 Duvarlarınızı boş bırakmayın

Elbette yapacağınız değişiklikler bunlarla sınırlı değil… Boş bir duvar yerine farklı ve özgün bir tabloyla duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Bu tabloları satın alabileceğiniz birçok yer var. Buna bir bütçe ayırmak istemiyorsanız yine birkaç çözüm önerisi bulunabilir. Örneğin, çizim yeteneğiniz varsa bu yeteneği özgün çizimler yapmak için kullanabilirsiniz. Eğer ki bunu vakit kaybı olarak görüyorsanız ya da yeteneğiniz yoksa internette sayısız fotoğraftan biri mutlaka duvarınız için yeterli güzelliğe sahip olacaktır. Tek yapmanız gereken hoşunuza giden bir fotoğrafı bir tabloya basmanız olacaktır. Bunun yanı sıra duvarlarınıza ufak raflar asıp, küçük objelerle renk katabilirsiniz. Kitaplar duvarınıza yaptıracağınız ufak bir kitaplık evinize ayrı bir hava katabilir.

  Perde ve halıları atlamayın

Perde ve halı seçimi yaparken bir sürü farklı seçeneğiniz var. Örnek verecek olursak: stor perde, ahşap perde, jaluzi perde; el halısı, kilim… Birçok seçenek arasından mobilyalarınıza uyumlu perde ve halıyı seçmeye özen gösterin. Evin bütününe uygun seçimler yapmanız önemli. Eğer pastel tonlarda mobilyalarınız varsa ve evinize renk katmak istiyorsanız perde ve halı seçiminizi daha renkli seçenekler arasından yapabilirsiniz.

Bunun gibi ufak fikirlerle siz de evinizi daha şık bir yer haline getirebilirsiniz. Üstelik çoğu öneriyi gerçekleştirirken fazla masraf gerektiren şeyler olmayacak. Ufak bir bütçeyle evinizi yeniden düzenleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here