Farelerden Kurtulma

0
591

Evinizdeki ya da bahçenizdeki fareler hastalıkları bulaştırabilir ya da mülkünüze zarar verebilir. İçeri girmelerini önlemek istiyorsanız, evin temiz olmalıdır. Hepsini dışarıda tutamasanız da, atıkları çıkararak daha az çekici hale getirebilirsiniz. Duvarların içinde bir fare olduğunu düşünüyorsanız, istila oluşmasını önlemek için hemen bir destek alın.

Farelerden Nasıl Kurtulurum

1)Herhangi bir deliği veya deliği kapatın. Çatı dahil, verandanın altında veya camların yakınında bulunan evin muayenesini yapın. Bozuk paradan daha büyük bir açıklık arayın. Farelerin sızmasını önlemek için bu delikleri kapatmanız gerekir.

  • Delikleri çelik yün veya bakır ile doldurabilirsiniz. Üstüne macun, sızdırmazlık maddesi veya çimento uygulayın. Kapılarda (garaj kapıları dahil), kenarlarına bir hava şeridi ekleyin.
  • Herhangi bir pencere veya pencere camı hasar görmüşse, mümkün olan en kısa sürede onarın.
  • Binayı denetlemek için haşere kontrol veya bakım personeli konusunda uzman kiralayabilirsiniz. Boruları kontrol etmek için bir tesisatçı alın.

2)Evi düzenli olarak temizleyin. Fareler, kalan kırıntılarda bir arama bulacaktır. Saklanacak yerlerin veya yiyecek yiyeceklerin bulunmadığından emin olmak için evi temiz ve düzenli tutmak önemlidir. Bazı iyi uygulamalar şunlardır:

  • Bulaşıkları yemeyi bitirir bitirmez yıkayınız.
  • Çöpleri, özellikle yiyecek artıkları olduğunda düzenli olarak boşaltın.
  • Yiyecek artıklarını veya içecekleri hemen temizleyin.
  • Her gün mutfağı temizle ve yiyecekleri atın.
  • Yuva olarak kullanabilecekleri herhangi bir elbise, karton kutu veya eski kağıdı saklayın.

3)Çöpü kapalı bir kovaya koyun. Hem içeride hem de dışarıda, sıçanları çekmemek için küpler emniyete alınmalıdır. Sıkı bir kapak, farelerin girmesini önler. Metal kovalar en iyisidir, ancak ağır plastik kovalar da kullanabilirsiniz. Çöpü dışarı çıkarırken, dışarıdaki kovaların binadan uzak durduğundan emin olun.

4)Evcil hayvanınızın yiyeceklerini günlük olarak temizleyin. Bütün gün yemeği dışarıda bırakmamaya çalışın. Bu fareleri çekecek. Bunun yerine, herhangi bir kalıntı atmayın ve evcil hayvanınız yemek bitirdiğinde kabı durulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here