Fermuar Tamiri

0
1410

Fermuarlar daha güvenilir olmasına rağmen, bazen kırılır veya takılırlar. Bu olduğunda, tüm öğeyi değiştirmek zorunda kalmaktan korkmuş hissedebilirsiniz. Ancak, bir fermuarı düzeltmenin birkaç yolu vardır, böylece tüm öğeyi değiştirmeniz gerekmez. Biraz çaba sarf ederek, muhtemelen tıkalı veya bozuk bir fermuar tamir edebilir ve bu cihazla ilgili karşılaşabileceğiniz çeşitli sorunları çözebilirsiniz.

Çanta Fermuar Tamiri

1)Fermuarın üzerine sıvı çamaşır deterjanı uygular. fermuarın çalışmaması durumunda, sıkışmış fermuarın üzerine bir damla bulaşık deterjanı sürün. Bu deterjan, fermuarın tıkanmasına izin verecek ilave bir yağlama seviyesi sağlayacaktır. Sıvı çamaşır deterjanı yağlayıcı olarak kullanacaksanız, şunları yapın:

  • Küçük bir kaba az miktarda deterjan dökün.
  • Aynı kaba az miktarda su dökün.
  • Karışımdaki bir pamuk topunu veya çubuğu temizleyin.
  • Dişleri solüsyonla örtmek için doymuş pamuk topunu kullanın.
  • Pamuklu topu bir kenara koyun ve fermuarı dikkatlice açmaya çalışın. Sadece biraz hareket etmesi mümkündür. Bu durumda, kaydırıcıyı orijinal konumuna getirin. Sıkışma kapanana kadar işlemi tekrarlayın.

2)Ürünü yıkayın. Çamaşır deterjanı çalışmıyorsa, maddeyi yıkamanız ve tekrar denemeniz gerekebilir. Son olarak, öğeyi yıkamak, fermuarın kapanmasını engelleyen tozu, kiri ve diğer nesneleri temizlemenize yardımcı olabilir. Yıkadıktan sonra, daha fazla yağlayıcı uygulayın.

  • Maddeyi kendi kendine yıkamayı düşünün. Bu şekilde, gevşek iplikler, tüysüz veya diğer nesnelerin kalıntıları fermuarın içinde sıkışmaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here