Göbek eritme egzersizleri

Herkes sıkı ve yağsız bir göbek istiyor. Fakat vücutta en zor sıkılaşan bölgelerden biri karın bölgesidir. Sizlere vereceğimiz öneriler ile göbeğinizi sıkılaştırıp forma sokabilirsiniz. Aşağıdaki göbek eritme egzersizlerini düzenli olarak uygulayın ve farkı hissedin.

Öncelikle kesinlikle ısınmadan hareketlere başlamayın. Isınmadan egzersiz yapmak karın kaslarınızda ciddi ağrılara sebep olabilir. İlk aşamada ısınmak için karnınızı germek ile başlayın. Bu kaslarınızı ısıtır ve olası bir sakatlanmanın önüne geçecektir. Bir yoga matının üzerinde ısınma hareketlerine başlayabilirsiniz.

Yogadaki lotus pozisyonunu alın ve biraz rahatlayın. Karın germe işleminden daha basit bir yoldur. Bu pozisyon sizleri spor yapmak için motive ederken aynı zamanda psikolojik olarak da ruhunuza huzur verecektir.

Lotus pozisyonun ardından matınızın üzerinde mekik pozisyonu alın ve acele etmeden mekik çekin. Bu işlem herkes tarafında çok bilinen bir yöntemdir. Fakat bu yöntem oldukça başarılı bir egzersizdir. Düzenli olarak mekik çekmek kısa zamanda etkisini gösterecek ve göbek eritmenize yardımcı olacaktır.

Bir pilates topu edinin. Pilates topu ile çok başarılı egzersizlere imza atabilirsiniz. Bu büyük top ile göbek eritmede çok başarılı sonuçlar almak mümkün.

Matınıza sırt üstü yatın ve pilates topunu bacaklarınızı arasına alın. Top bacaklarınızın arasında iken uyarı ve aşağı indirip kaldırın. Bu işlem oldukça zor ve acı verici gelebilir fakat azimle çalışmalara devam ettiğinizde gerçekten büyük fayda sağlayacaktır.

Göbek eritmenize yardımcı olacak diğer bir egzersiz için matınıza tekrar sırt üstü yatın. Yattığınız yerde hazır ol pozisyonuna geçin ve iki ayağınızı birbirine yapıştırın. Birbirine yapışık olan iki ayağınızı yerden yaklaşık 20 cm yukarı kaldırın ve dayanabildiğiniz kadar havada ve aynı açıda tutun. Bu işlem biraz acı verebilir fakat sürekli yapımlarda oldukça etkili bir yöntemdir.

İşlemleri doğru yada bilinçsiz yapmak boyun ağrısı ve kas ağrısına neden olabilir eğer fırsatınız varsa işinde tecrübeli bir eğitmen eşliğinde bu egzersizleri yapmanızı öneririz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here