Moda konusunda en zor şeylerden biri, çok fazla para harcayabileceğiniz ve çok fazla zaman harcayacağınız değerli ve kusursuz bir bakış açısı. Ama göz alıcı bir kıza göz gezdiren hayranlık her şeyi her kuruşa ve her saniyeye değer kılar. Büyüleyici olmak ister misiniz? Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin!

Hijyeniklik . Hijyenik ve iyi kokulu olmak iyi görünmenin temelidir.

 • Uyumadan önce en az günde bir kez duş alın. Yeterli zamanın varsa, sabah da duş almalısın. Vücut losyonu veya duş jeli kullanın.
 • Her yemekten sonra dişlerinizi günde üç kez fırçalayın. Dişleriniz arasında sıkışmış yiyecekleri çıkarmak için diş ipi kullanın.
 • “Her zaman” deodorant kullanın. 
 • Gördüğünüz kıyafetlerin temiz ve ütülendiğinden emin olun. İnanılmaz bir giysi parçası bile, temiz ve ütülenmemiş olsa bile güzel görünebilir.
 • Dağınık olmayan bir görünümü önlemek için saçınızı tarak veya fırçalayın. Kıvırcıksa saçınızı fırçalamayın.
 • Her sabah uygun bir rutini izleyin. Bütün bunları düzenli olarak yapın, iyi görünmek şarttır. Elbette, göz alıcı görünmek için, bundan daha fazlasını yapman gerekecek, ama eğer gerekli olanı yapmazsanız, giysileriniz ne kadar pahalı olursa olsun, makyaj ürünleriniz ne kadar iyi olursa olsun, tüm imajınız yıkılacaktır.

Mükemmel saçları olsun. Saçınızın görünüşü, bir bütün olarak imajınız için çok önemlidir. Muhteşem saçlar elde etmek için aşağıdaki tavsiyeye uyun.

Saçlarınızı her zaman temiz tutun.  Yağlı saçlarınız varsa, her 1 veya 2 günde bir yıkamalısınız. Kuru saça sahipseniz, çok sık yıkamanız gerekmez. Sadece her 2 veya 3 günde bir. Saçlarınız için doğru tipte şampuan kullanın. Kepek ve hasarını önlemek için kesinlikle gereklidir.

 • Saçınızın her zaman mükemmel görünmesini sağlayın. Göz alıcı görünen tek saç modelleri, mükemmel şekilde stilize edilmiş olan saç modelleridir. Asi saçlara izin verilmez. Parlak ve mükemmel bir şekilde usta olduğu sürece pürüzsüz, dalgalı veya kıvırcık olabilir. Düz bir demir kullanarak ve / veya serum pürüzsüzleştirerek veya daha da iyi bir şekilde düzelterek, son düzleştirmeyi deneyin (tabii ki sadece uzun bir süre düz saçlara sahip olmak istiyorsanız).  Parlak görünmesi için parlak bir sprey uygulayın.
 • Saçlarınız için en iyi rengi seçin. Eğer saçınızı boyamaya karar verirseniz, ayda bir veya iki ayda bir bunu yapın. En çekici renkler, zengin yoğun ve parlak: platin sarısı, altın sarısı, açık kahverengi, altın rengi, koyu kahverengi, siyahtır. Temel olarak, doğal saç renkleri daha doymuş bir versiyonu iyidir. Cildinizin rengini artıran bir renk seçmeye çalışın. Cildiniz oldukça net veya beyazsa, platin sarısı ve koyu kahverengi veya siyah ( “soğuk” renkler daha açık cilt tonları ile iyi gider) size iyi görünecektir. Cildiniz tonu orta ışık ise, herhangi bir sıcak doğal renk ile gerçekten kahverengi tonlar, altın sarısı kül sarışın veya daha iyi görünür.

Mükemmel bir cilde sahip ol. Yüzünüz ve vücudunuz iyi görünmesi özel dikkat gerektirir. Bunlar sağlıklı, temiz ve yumuşak bir cilde sahip olmak için gerekli basamaklardır.

 • Sivilce ve kırışıklıklardan olabildiğince temiz tutun. Ayrıca, cildinizdeki kırmızı lekelerden kaçınmaya çalışın (alerjilerden, stresden veya sivilceleri temizlemeye yönelik girişimler). Siyah noktalarınızı da ortadan kaldırın.
 • Cilt bakımı için kaliteli ürünlere yatırım yapın. Bazı iyi markalar Vichy, Body Shop ve L’Oreal olabilir. Ama eğer onları karşılayabilirseniz, Estee Lauder, Chanel ve Dior gibi en iyi markaları hedefleyin. Ürünler daha pahalıdır ve daha küçük miktarlardadır, ancak işlerini daha iyi yaparlar ve iyi sonuçlar elde etmek için yeterlidir.
 • Cildinizin temel bakımı için bir exfoliant, renk ve nemlendirici satın alın . Pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmak için sıklıkla pul pul döktüğünüzden emin olun. Daha da ileri gidebilir ve örneğin yüz maskeleri gibi ek ürünler kullanabilirsiniz.
 • Selülitlerden kurtulmaya çalışın. Bazıları neredeyse imkansız olduğunu söylüyor, ama bu sizin yaşınıza ve yaşam tarzınıza bağlı. Genç ve düzenli spor yapan bir kişi, egzersiz yapmayan yaşlı bir kişiye kıyasla selüliti ortadan kaldırma şansına daha fazla sahiptir. Bazı iyi anti selülit kremleri deneyin. Doktorunuza en iyisi hangisi olduğunu sormalısınız, çünkü çoğunun kesinlikle bir etkisi yoktur. İyi bir anti selülit kremi seçmek çok zordur ve başlangıçta hangisini satın alacağınızı bilmiyorsanız bir ton para harcayabilirsiniz. Masajlar da yardım ediyor. Eğer selülit içermezseniz, daha az doymuş yağ tüketerek, sigarayı bırakarak, rahat kıyafetler giyerek ve daha aktif hale gelerek yeniden görünmesini engelleyin.
 • Bacaklarınızı ve koltuk altlarınızı tıraş etmeyi unutmayın. “Asla” bacaklarınız mükemmel traş olmamışsa elbiseler veya etekler kullanmayın, görünüşü hoş olmayacaktır.
 • Vücut için de nemlendirici kullanmayı unutmayın. Yüzünüz sadece nemlendirmeye değil, aynı zamanda vücuda da ihtiyaç duyar.
 • Aşırı bronzlaşmadan kaçının. Sadece sağlığınız için kötü değil, aynı zamanda cilt kanserine yakalanma şansını arttırır, aynı zamanda belirli bir şekilde vulgardır. Özellikle yaz aylarında güneşe aşırı maruz kalmaktan kaçının ve sahilde yüksek SPF losyonları kullanın. Ancak, bronzlaşmaya karar verirseniz, en azından güneşlenmek yerine kendi kendine bronzlaşmayı kullanın

Dişlerinizi mükemmelleştirin. Ağız kokusunu önlemek için dişlerinizi her öğünden sonra fırçalayın. Dişleriniz doğal beyaz değilse, profesyonel beyazlatma için dişçiye gidin. Dişleriniz beyazsa, sigara içmekten ve gazlı içecekler ve kahve içmekten kaçının. Dişlerinizin tam olarak düz olması pek mümkün değildir. Diş hekimi sizin için en iyi seçeneği belirleyecektir. (Aralarındaki mesafenin zarif ve seksi olabileceğini unutmayın).

Tırnaklarına dikkat et Onları ısırmayın ya da çok fazla büyümelerine izin vermeyin. Kirlenmelerine izin vermeyin. Tırnakların altında siyah kirden daha kötü bir şey yoktur. Ayaklarınızın tırnaklarının da iyi görünmesi gerektiğini unutmayın.

Makyaj Teknikleri

En iyi özelliklerinizi geliştiren ve görkemli görünmenizi sağlayan makyaj kullanın. Düzenli olarak makyaj kullanan çoğu kadın aslında bu konuda hiçbir şey bilmiyor. Öyleyse yapman gereken şeylerin ne olduğunu ve neyi yapamayacağınızı bilmek için biraz daha okuyun.

 • Makyajın genel kuralını izleyin: çok fazla makyaj yapmayın ve doğal görünmeyen renkleri kullanmayın. Makyaj açık, doğal ve biraz parlak olmalı.
 • Makyajla ilgili ikinci önemli kural: asla düşük kaliteli ürünler kullanmayın. Bir kez daha, onlara paran yetiyorsa, Chanel, Lancome, Dior, Stila, Givenchy, Guerlain, Estee Lauder, etcetera gibi en iyi markaları kullanın. Diğer iyi markalar daha düşük fiyatlarla Sephora ve Body Shop’tur. Dokular yumuşak olmalı (yapışkan ürünler kalitesiz bir işarettir) ve bir şekilde şeffaf olmalıdır, böylece cildinizi onlar aracılığıyla belli belirsiz görebilirsiniz. Ancak, kaliteli ürünlere sahipseniz ve hala garip bir dokuya sahipseniz, muhtemelen çok eskidir. At onu. Eski kozmetikler ciddi sorunlara neden olabilir.
 • Makyajın üçüncü önemli kuralı: ilk önce makyajınızı silmeden “asla” uyumayın. Bu yüzünüzün zamanla daha sonra korkunç görünmesini sağlar.
 • Biraz parıltılı bir temel ile başlayın. Cildiniz çok yağlı değilse, aşırı mat taban kullanmayın.
 • Parlaklığı aşırıya kaçmayın . Bu çekici değil, sadece gösterişli ve kaba. Glamour olgun olmakla ilgili, ve bir ton parıldama koyarak, bir Barbie kızına benzeyeceksin. Ancak, eğer gerçekten parlak bir makyajı seviyorsanız, en azından bunu fark etmemeye çalışın.
 • Doğal görünmesini sağlayın: pembe, bej, kahverengi ve (sadece maskara ve göz kalemi için) renkleri siyah kullanın.
 • Dudaklarınıza ve gözlerinize aynı anda konsantre olmayın. Dudaklarınız parlak kırmızı ise, gözlerinizi doğal bir renk verin ve sadece küçük bir rimel uygulayın. Gözlerin ‘dağınık’ tarzı varsa, bir çiğ dudak kalemi kullanın. Ya da başka bir şekilde daha iyi koymak, bir akşam ve zarif bir makyaj ile olmadığı sürece, çok fazla özellik vurgulamayın.
 • Doğal bir etki vermek için krem ​​ruj kullanın. Öne çıkanlar gençler, özellikle de parıltılı açık pembe rujlar kullanır. Ruj yetişkin kadınlar için en iyi şekilde işlevini yerine getirir. Ancak, eğer parlaklığı seviyorsanız, en azından pahalı olanı satın alın ve çok yapışkan olmadığından emin olun. Bir ipucu: makyaj için özel bir fırça ile ruj uygulayın. Bu şekilde çok daha doğal görünüyor ve daha küçük bir miktar uygulamak eğiliminde olacaksınız.
 • Dudaklar için, dudaklarınızın doğal rengine yakın gelen bir gölge arayın. Bu şekilde daha doğal görünüyor. Ancak, parlak veya koyu bir renk seçerseniz, gözlerinizi göz kalemi ve renkli gölgelerden arındırın. Saçınız altın sarısı ve gözleriniz mavi veya yeşil ise kırmızı ruj kullanmayın, çok fazla parlak renk çarpışır.
 • Allığı fark edilmeyecek şekilde kullanın. Allık, yüz özelliklerini tamamlamayı amaçlayan, dikkat çekmeyen bir makyaj türüdür. Belirtilen rengi seçmek için, dışarısı soğukken yanaklarınızın rengini düşünün veya bir mil koştuktan sonra, bu sizin için en iyi renk olacaktır.
 • Doğal gündüz makyajını kullanın: Açık pembe dudak kalemi ile dudaklarınızın şeklini geliştirin, parlak renkli kurşun kalem ruj veya krem ​​kullanın, biraz pembe allık, biraz rimel ve biraz açık pembe tonu kullanın. göz kapakların. Veya aynı makyaj, ama gözlerinizle dikkatle açık pembe gölge yerine siyah eyeliner ile özetlenmiştir. Bu modelle, makyaj uygulamak ve aynı zamanda doğal görünmek için başka yollar düşünebilirsiniz.
 • Belirtilen dokuyu seçin. Makyajınız açık, parlak, yumuşak ve biraz parlak (çok fazla değil) olmalıdır.

Biraz parfüm sıkın. Parfüm, belki de en kişisel kozmetik türüdür, çünkü kişiliğiniz hakkında çok şey söyler. Genel bir kural olarak, yaz aylarında taze kokular ve kış aylarında “tatlılar” kullanın. Chanel No.5 gibi klasik bir şey bulabilir veya en iyi markalardan başka bir koku seçebilirsiniz. En uygun seçenek, kendi parfümünüzü seçmektir, bu şekilde% 100 siz olursunuz. Bir parfüm mağazasında farklı özleri içeren şişeleri arayın ve en çok sevdiğiniz ürünleri satın alın.

Giyim Önerileri

Yeni ve muhteşem kıyafetler alın. Muhtemelen göz alıcı olup olmadığınızı belirleyecek olan faktör olacaktır. Vücudunuzun çizgisini gösteren klasik kesimleri ve modelleri arayın. Bir kez daha, olağanüstü kalitede bir şeye yatırım yapın. Kumaşların ipek, kazak ve kaşmir gibi yumuşak ve hassas olması daha iyidir. Göz alıcı tarzı, her şeyden önce, zarif ve sofistike. Audrey Hepburn ve Marilyn Monroe, iyi bir ilham kaynağıdır. Eski, sportif veya dağınık görünen kıyafetlerden kaçının. Tasvir etmek istediğiniz görüntüyü seçmeniz çok önemlidir. Göz alıcı görünmenin birçok yolu vardır ve bunların her biri, bu resmi canlandırmak için izlemeniz gereken belirli öğelere sahiptir. İşte bunlardan bazıları:

 • Eski Hollywood ihtişamı (Marilyn Monroe ve Sophia Loren’i düşünün). Özellikleri, 40’lı yıllarda kırmızı dudaklar, platin rengi sarı saçlar, elmaslar, deriler ve elbise stilleridir. Saçlar çok önemlidir. Hollywood’un saç modelleri uzun, dalgalı, boyalı, sarışın veya siyah. Makyaj için kırmızı ruj kullanın ve siyah rimel kullanın. Orta uzunlukta elbiseler ve etekler, pırlanta küpeler ve kürk mantolar.
 • Kentli kızın cazibesi(Audrey Hepburn’u düşün) Saf çizgiler, düz saçlar ve sade ve zarif tasarım (zengin New York kadının en sevdiği yönü). Bu görünüme ulaşmak için, trençkotları, siyah taytlar, ince topuklu ayakkabılar, küçük siyah elbiseler, iş elbiseleri ve basit ve narin takılarla süsleyin. En çok kullanılan renkler nötrdür: beyaz, siyah ve bej. Bununla birlikte, küçük miktarlarda da olsa parlak renkler de kabul edilir. Büyük boy güneş gözlüğü bir zorunluluktur. İpek, kaşmir ve süveter gibi değerli kumaşlar kullanın. Kumaşlar bulabileceğiniz en yüksek kalitede olmalıdır. Kot kullanmaktan kaçının. Bir cüzdan, güzel takılar ve kol saatleri için aksesuar olarak kullanılır. Makyaj ve saç modeli için olduğu gibi, uzun saç ve klasik bob stili kesinlikle en kabul edilebilir.
 • Gösterişli diva’nın cazibesi (daha pahalı ve daha fazla zenginlik, daha iyi görünmenizi sağlar). Burada her şeye izin verilir: Aşırı takı, parlaklık, tüyler, yoğun makyaj (çok kaba görünmediği sürece kabul edilebilir). Bu görünüme ulaşmak için, parlak elbiseler, kürkler, elmaslar, parti elbiseler, metalik renkler, yüksek topuklu ayakkabılar, hayvan baskı, altın ve değerli taşlar giyin. Baskın renk altındır. Her neyse, çok kaba görünmemeye dikkat et.

Uygunsuz durumlarda çok çarpıcı giyinmekten kaçının. Rahat kıyafetler giyebilir ve aynı zamanda göz alıcı görünebilir. Her gittiğinizde uzun bir elbise giymenize gerek yoktur (köpeğinizi yürüyüşe götürdüğünüzde Oscar törenine gitmiş gibi görünmeniz gerekmez). Siyah sıska kot pantolon, yüksek topuklu ayakkabılar ve üstleri bir çift zarif görünmek için bazen yeterlidir. Tüm kıyafetleriniz iyi kalitede ise ve özel bir tasarıma veya rengin olduğu bir şeye sahipseniz, asla “çok fazla” rahat görünmeyeceksiniz.

Bazı mücevherleri takın. Mücevherler, kullandığınız her şeye parlaklık katıyor. Gün boyunca, çok fazla dikkat çekmeyen ama elbiseni tamamlayan bir şey olmalı. Örneğin, küçük bir mücevher veya küçük bir bileklik ile bir kolye. Ancak, gece için elmas, inci veya mücevher ve değerli metaller koymaktan çekinmeyin. Çok fazla değil.  Ve eğer bir mücevher türü seçerseniz, örneğin bir inci kolye, aynı elbise ile başka türde kullanmayın. İnci kolye için inci yüzük kullanmanız gerekir. Elmas kolye için elmas yüzükler. Altın bir kolye için, sadece altın bilezikler kullanmayın.

Doğru şekilde satın almayı öğrenin. Muhteşem bir gardırobun sahip olmasının anahtarı, nasıl satın alınacağını bilmektir. Özellikle, alışverişi bir hobi olarak gören kadınlardan biriyseniz, üstesinden gelmek zorunda olduğunuz bir süreçten daha fazlası. Uygun moda kararlarını vermek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Bir mağazaya girdiğinizde yapmanız gereken ilk şey, giysilerin genel resmini “taramak” ve ne tür bir mağaza olduğunu belirlemektir. Mağazayı kategorize etmek için analiz etmeniz gereken üç kriter vardır: fiyat aralığı, işaret ettiği tüketicilerin yaşı ve sattığı kıyafetlerin moda stili. İlk kaygınız kıyafetlerin kalitesi olmalı. Giysilerin tasarımından bağımsız olarak yeterince yüksek değilse, yeri iki kez düşünmeden bırakın.
 • Dikkatinizi çeken ilk kıyafet tezgahına gidin. kumaşları incelemek Başlıyor: çok aydınlık veya buruşturma çok kolay, çok sert o düğmeleri her zaman komik koku düşecek görünüyor mu Are ??? Tüm bu soruların cevabı “evet” ise, o zaman satın almayın.
 • Tasarımı gözlemlemek ? Eğer vücut tipini yana olduğunu düşünüyor musunuz vücudunuzun herhangi bir yerine çok fazla toplu eklemek ayrıntıları var mı? Kullanılabilmesi şey mi? Onların rengi cildinizin rengini olur?
 • Etikette görünen fiyata bakın. Gerçekten buna değdiğini düşünüyor musunuz? Sık sık kullanır mısınız, böylece kullandığınız zamana göre hesaplanan fiyat daha düşük olur mu?
 • Son test: dene.

Hangi giysilerin size iyi baktığını bilin. Vitrinlerdeki mankenler ile tam olarak aynı oranlara sahip değilseniz, tüm kıyafetler mükemmel görünmeyecektir. Süper modeller bile farklı vücut tiplerine sahiptir.

 • Vücudu bir kum saati gibi şekillendiren kızlar en çok istenen vücut tipine sahiptir. Dengeli orantılar ve küçük bel, şehvetli eğrilerin yaratılmasında çok usta. Tek yapmanız gereken belinizi vurgulamak ve göğüslerinizle kalçalarınız arasında bir denge kurmaktır. Belinizin en dar noktasında kalın, düz bir kayış kullanmayı deneyin.
 • Vücudu armut şeklindeki kızlar, küçük omuzları ve göğüsleri, orta büyüklükteki gövdenin orta kısmı, geniş kalçaları ve kalın bacakları vardır. Onlar için en büyük zorluk, daha geniş omuzlar ve daha küçük kalçaların yanılsamasını yaratmaktır. Geniş açılı yakaları kullanın (genişliğinde değil, derinlikte) ve sıska pantolonlardan ve kalçalarınızın ortasına kadar uzanan uzun üstlerden uzak durun.
 • Vücudu elma şeklinde olan kızlar, ortalama omuzları ve göğüsleri, büyük bir göbeği, çok fazla bel ve ortalama bacakları ve kalçaları vardır. Belli bir belin yanılsamasını yaratmalı ve omuzlarını ve kalçalarını vurgulamalıdırlar. Omuzlarınızın daha geniş, yüksek belli üstleri ve klasik kot pantolonları gibi görünmesini sağlayan montları deneyin.

Renk kombinasyonları yapmayı öğrenin. Moda konusunda daha fazla deneyim kazandıkça, hangi renklerin birlikte iyi göründüğünü göreceksiniz … ve hangilerini yapmıyorsunuz. İşte iyi, nötr renk kombinasyonlarının bazı örnekleri: krem ​​ve kahverengi, siyah ve beyaz, gri / gümüş ve beyaz, gri ve pastel renkler. Diğer koyu renk kombinasyonları şunlardır: siyah ve mor veya kırmızı, sarı, mavi, yeşil, pembe, altın, gümüş; mor ve beyaz, sarı ve mavi (özellikle gök mavisi), koyu mavi ve altın / krem, beyaz ve altın, mor ve gri, altın ve gri, yeşil, gri, gri / kırmızı ve gümüş. Elbisenizi iki renkten (birleştiren) ve iki renkten (siyah, beyaz, gri) fazla giymeyin.

Kaliteli ayakkabılara yatırım yapın.Ayakkabı, birçok kadın için moda hakkında en büyük ilgidir. En azından kesinlikle gerekli olan ayakkabıları satın alın: 1 çift klasik, siyah ayakkabılar; bir çift sandalet, kötü havalarda topuklu olmayan 1 çift bot, 1 çift şık bot, 1 çift topuklu ayakkabı, 1 çift ayakkabı. Farklı renklerdeki çiftler ve metalik renklerle “ayakkabı koleksiyonu” na devam edin. Ayrıntılar açısından klasik şekillere bakın, dantellerle, ışıltılı veya tokalarla görünün; Asla tarzdan çıkmazlar ve ayakkabına bir parça benzersizlik katmazlar. Biraz daha pahalı olsalar bile kaliteli ayakkabılar aldığınızdan emin olun. İyi kalite daha uzun sürer ve bu nedenle, bir önceki aya ait ayakkabılar için başka bir tane satın almak zorunda kalmayacaksınız çünkü bir önceki zarar görmüş. Her nasılsa, Daha pahalı ayakkabılar alarak paradan tasarruf edersiniz. Onlarla rahat hissederken topuklular mümkün olduğunca yüksek olmalıdır. 12 cm topuklu ayakkabılar gerçekten çok seviyorsanız, ama asla 8 cm’den yüksek topuklu ayakkabılar giymiyorsanız, bunları satın alabilirsiniz, ancak bunları sadece çok fazla yürümemeniz gereken yerlerde kullanın.

Kıyafetlerin çoğuna uygun bazı portföyleri satın alın. Altın ayrıntıları ile metal detaylar / beyaz cüzdan, ya da metalik renkte bir siyah deri cüzdan için bak, bu “cazibe” diye bağırıyor. Yine kaliteye bakın. Taklit deri gibi ucuz, asla kaliteli veya pahalı görünmeyecek parlak plastikten kaçının.

Yeni göz alıcı tarzınızı sergileyin! Dışarı çık ve seni fark etmelerini sağla. Tüm bu çaba için küçük bir ödülü hak ediyorsun.

 

ipuçları

 • Moda kendi kendine özgü bul. Kırmızı ayakkabılardan kelebek şeklindeki saç tokasına V-boyunlardan skinny kotlara kadar her şey olabilir, sevdiğiniz bir şey bulabilir ve tüm giysilerinize dahil etmeye çalışın. Bu kişisel tarzınızın bir parçası.
 • Cildinizin daha parlak olmasını istiyorsanız bir vücut yağı kullanabilirsiniz.
 • Kaşlarınızı iyi taranmış ve formda tutun. Mona Lisa’ya benzene kadar onları başlatmayın, doğal formunuza sadık kalmaya çalışın. Bu hepsine yakışıyor.
 • Modaya köle olmayın. Podyumda görünen kıyafetlerin çoğu, genellikle abartılı, dramatik ve kullanılamaz. İyi tat markaları ile bir tasarımcının en fantezileri arasında bir ayrım yapmaya çalışın.
 • Çok yüksek topuklu ayakkabılar giymeyiniz, kendinizi rahatsız hissetmiyorsunuz.
 • Ayrıca birleştiren çantalar ve ayakkabılar satın almayı tercih edebilirsiniz, ancak zorunlu olarak bir zorunluluk değildir.
 • Zarif bir görünüm zarif tavırlarla birleştirir. Kamusal alanda kötü davranmak, tarzınızı cazibesini yitirir.
 • Kıyafetiniz, aşağıdaki özelliklerden ikisinden fazlasına sahip olan kıyafetlerden oluşuyorsa: büyük ve renkli baskılar / payetler / parlak renkler veya diğer çarpıcı detayların kombinasyonları, aksesuar kullanmayın (ayakkabılar sayılmaz). Giysiler kendileri için konuşur.
 • Dudaklarınızı renkten uygun yağ elde etmek için, hafifçe birkaç saniye dudaklarını kıstırır ve o rengin, ya da biraz koyu benzer gölge seçin.
 • Tasarımcıların yarattığı kıyafetleri arayın ve bu kullanılabilir. Genellikle az pahalı onların “kız kardeş” den modeli daha basittir ve genellikle yabancı tasarımcılar tarafından oluşturulan olanların durumunda bunları yapmak için daha az kumaş gerektiğini basit bir nedenle, abartılı ve eksantrik.
 • Asla vücudunuzun çizgilerini takip etmeyen bir şey satın almayın. Bu belki de tasarımcıların yaptığı en büyük hatadır: giysi vücudunu örtmek, saklamak değil. Belinizi ve kalçalarınızı geliştiren şeylere bakın. Silinmenizden çok memnun olmasanız bile, bu büyük giysilerin altında saklamanız gerektiği anlamına gelmez.
 • Pantolonunu yap, üniforma. Günlük tarzınız sportif veya “ofis” olsa bile, zaman zaman etekler ve elbiseler giymeye çalışsa bile, daha çok sınıf var ve daha kadınsı.
 • Sadece kıyafetlerini giymemelisin, bunu stille yapmalısın. Şehrin sokaklarını kadife elbise, yağmurluk ve bir çift botla yürüyün. Dışarıda siyah beyaz bir gömlek ve kaşmir eteğiyle dışarıda çıkın, kafanızda kocaman güneş gözlükleri var. Etkinliğe tam olarak uyarlanmış bir kıyafet içindeki bir etkinlikte görünür ve herkesi şaşırttı. Giysilerinize dışarı çıkmak için küçük bir kişilik vermeniz için cesaretiniz var. Seni gerçekten özel yapan budur.
 • Farklı hayvanların baskı kombinasyonlarını yapmayın. Bu son derece kaba. Ayrıca bir stile ait özel baskıları başka bir stili olan kıyafetlerle karıştırmayın. Örneğin, romantik ve çiçek desenli bir baskı, ofis kıyafetleri ile iyi görünmüyor ve ekose giymek için iyi bir seçim değil.
 • Bu yazının anlatmaya çalıştığı göz alıcı tarzın en güzel örneklerinden biri, 2006-2007 yılları arasında Versace tarafından hazırlanan hazır giyim eşyalarının sonbahar-kış koleksiyonudur. YouTube’da bulabilirsiniz. Buna benzer kıyafetler satın almaya çalışın ve inanılmaz derecede göz alıcı olmaya çok yakın olacaksınız.
 • Unutmayın, her zaman alabileceğiniz en iyi ürünü seçin!
 • Aksesuarları kullanın ama çok fazla yapmayın. Bir Noel ağacı gibi görünmek istemezsin. Bazen bir kemer, bir kol saati / bileklik, bir çift güneş gözlüğü ve bazı güzel ayakkabılar yeterlidir.
 • Tasarımcı kıyafetlerinden bahsetmişken … Bir servete mal olmaya gerek yok. parça birkaç bin dolar maliyeti ve o zaman bile, buna değer iyi değil görünüyorsa, moda olan bir yaratıktır bile. Moda hakkında ne kadar bilginiz olursa olsun, makul bir fiyat limitine sadık kalmaya çalışın.  Bu, dünyanın herhangi bir yerinde aynı modeli veya benzer bir yeri bulma olasılığınız olmadığı anlamına gelir. Sadece bir çift kot pantolonsa unut gitsin. Aynı modele diğer mağazalarda yüz bin kat daha fazla fiyatla ulaşabilirsiniz.
 • Seçtiğiniz her giysi farklı ve özel bir şekilde olmalı, onları diğer benzer giysilerden ayıran detaylara sahip olmalıdır. Bunun tek istisnası, ortalama siyah pantolonlar veya aynı basit tasarıma sahip beyaz bluzlar gibi “nötr” giysiler, daha karmaşık giysileri dengelemek için yapıldığı için.
 • Eski ve sıkıcı spor salonundan bıktınız mı? Uygun olmanın basit bir yolu Pilates yapmaktır. Bir teyp satın alın ve evde pratik yapmaya başlayın. Ya da, daha heyecan verici bir şey arıyorsanız, dans etmeyi deneyin.
 • Neyin yeni olduğunu görmek ve size ilham vermek için moda dergilerini okuyun. Vogue, Elle, Harper’s Bazaar ve diğerlerini deneyin. Ancak, dergilerde gördüğünüz bazı kıyafet kombinasyonlarının mutlaka iyi bir ilham kaynağı olmadığını unutmayın; Aksine, korkunçlar. Bu kıyafetleri giyerek sokaklarda yürümeyi hayal et. İnsanlar dönüp sana bakar mı? Eğer yaparlarsa, hayranlık uyandırırlar mı yoksa dünya dışı bir şey gördükleri gibi mi olurdu? Giysilerinizin sevimli mi yoksa garip mi olduğunu düşünüyorlar mı? Giysileriniz gazetelerde göründü, “en iyi giyinmiş” veya “moda sahte pas” gibi olurdu? Bir dergide gördüğünüz abartılı bir kıyafet almadan önce kendinize şu soruları sorun.
 • Piercing ve dövmelerden kaçının. Elde edeceğimiz yön, Coco Chanel’in kullanacağı şık, zarif bir şey. Ve Coco Chanel’i deldi dudaklarıyla hayal etmiyorum.
 • Minik tasarım ve 2 veya 3 aksesuar ile kısa ve dar bir elbise ile birleştirdiğinizde dizlerin üstündeki botlar mükemmeldir.
 • Siyah ve altın (ve belki de beyaz) kombinasyonu çok göz alıcıdır.
 • Muazzam güneş gözlüğü, Jackie Onassis, mükemmel bir cazibe aksesuarı. Bununla birlikte, plastik güneş gözlüklerinden kaçının ve gerçek camı arayın, böylece amacınıza hizmet edebilir ve aynı zamanda göz alıcı olabilirler.
 • İpek, kaşmir, kadife ve kürk gibi değerli kumaşlar kullanın. Gardırobunuzun çevre dostu olmasını istiyorsanız suni deri seçebilirsiniz. Takıya gelince, altın, gümüş, platin, elmas, mücevher, inci ve Swarovski kristallerine doğru eğilin. Plastik takılardan kaçının, ucuz ve stilsiz görünüyorlar.

uyarılar

 • Tüm paranızı kıyafet, mücevher ve kozmetik ürünlerine harcamak zorunda kalabilirsiniz. Glamour son derece pahalıdır. Her şeyi bir kerede satın almayın, biraz para biriktirin, böylece bir dahaki sefere alışverişe çıkarken ekstra paranız olabilir. Ve kirayı ödemeyi unutma! 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here