Güçlenmek İçin Ne Yapılır?

0
678

Egzersiziniz, spor dışında hayatınızın bazı sporlarında veya diğer yönlerinde kullanabileceğiniz gerçek güç yararlarına mı dönüşüyor? Kilo mu veriyorsunuz ama daha fazla güç alamıyor musunuz? Egzersizleri güvenli ve verimli bir şekilde mi uyguluyorsunuz?

Güçlenmek İçin Adımlar

1)Çeşitlilik – Günlük rutininize çeşitli egzersizler ekleyin. Farklı direnç formlarını (ağırlıklar, elastik bantlar, kablo makineleri, kum torbaları vb.) Ve farklı seri ve tekrarlama kalıplarını kullanın. Vücudunuz için aşılması gereken zorlukları oluşturmanın yanı sıra farklı açılardan egzersizler yapmaya çalışın.

2)Dinlenme süresi – Egzersizler arasındaki dinlenme süresini kısaltın. Arka arkaya egzersizler yapmaya çalışın (kesintisiz iki farklı egzersiz yapın). Bu, toplam dayanıklılık kapasitenizi ve aerobik kapasitenizi artıracaktır.

3)Günlük yaşamınızda daha yaygın olan hareketleri kullanın. Örneğin, ne sıklıkla sırtüstü yatarsınız veya göğsünüzde çok ağır bir şey kaldırıyorsunuz? Muhtemelen, sadece spor salonundayken. Bunun yerine, günlük yaşamınızda daha yaygın hareketler uygulayın veya egzersizleri daha yaygın bir konuma getirmek için egzersizleri değiştirin. Şınav veya elastik bantlı egzersizler iyidir.

4)Duruş ve denge – Duruş ve denge, yaşam boyunca uygulanan egzersizlerdir. Normal olarak, güce ihtiyaç duyduğumuzda ayaklarımıza döneriz, bu yüzden ayaklarınızı işe daha fazla adamaya çalışın.

5)Ağırlıklar ve kardiyo – Dayanıklılık kapasitesini arttırmak için aerobik bir egzersizle kas geliştirmek için direnç egzersizini birleştirdiğinizden emin olun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here