Günümüzde iyi kariyer ve iyi bir meslek sahibi olarak daha güzel görünmek her kadının hayalidir. Tabi bu söylediğimiz o kadar kolay değildir. İyi bir meslek sahibi olmak için uzun bir eğitim sürecinden geçmek zorundasınız. Son zamanlarda artan üniversiteli işsizler olsa da bazı bölümler hala çok değerlidir. Şimdi size hem güzel gösteren, hem iyi paralar kazandıran meslekleri anlatacağız.

 

 Avukatlık

Meslekler arsında en çok tercih edilen ve beğenilen olarak görülmektedir. Bir kadına da oldukça fazla yakışmaktadır. Eğitim sürecinde hırs ve azimle sürdürmek zorundayız, çünkü oldukça zor. Hem avukatlığı seviyor hem de güçlü bir kadın olmak istiyorsanız bu meslek tam size hitap etmektedir.

 

 Eczacılık

Dünya genelinde yapılan araştırmalar, günümüz de en çok para kazandıran meslekler arasında yer almıştır. Bu mesleği yapan kişilerin çoğu erkek olsa da eczacılık son yıllarda kadınların tercih ettiği ve sevdiği meslekler arasına girdi. Siz de bir bayan olarak tercih etmenizi tavsiye ederiz.

 

 Psikolog

Son zamanlarda dünya genelinde günlük hayatta artan problemleri psikolojik hastalıkları ve psikolojik sorunları beraberinde getirdi. Erkeklere göre kadınların psikoloji konularında daha iyi olduğu bir gerçektir. Aynı zamanda bir erkek yerine psikolog olarak bir kadın görmek daha çok yakışır. Sizde bu mesleği kendinize yakıştırıyorsanız kesinlikle tavsiye ederiz.

 

 Aşçılık

Bu meslek de, yoğunluğu erkekler oluşturmaktadır. Aslında daha çok kadına yakışan bir meslek türüdür. Hem de maddi olarak günümüzde aşçılık, en çok para kazandıran meslekler arasındadır. Yemek yapmayı seviyor kendinize yakıştırıyorsanız bu mesleği tercih edebilirsiniz.

 

 Pilotluk

Tartışmasız en değerli ve en kazancı bol meslekler arasında yer alır. Sıklıkla erkekleri görmekte alışık olsanız da son dönemlerde kadınlarda bu mesleğe talip olmaktadır. Hem farklı yerleri görüp geziyorsunuz, hem para kazanıyorsunuz. Eğer şimdiye kadar düşünmediyseniz araştırmalısınız.

 

 İnsan Kaynakları Yöneticiliği

Bu mesleği yapan kadın sayısı %25 oranındadır. Yine bu meslekte de erkekleri fazla görseniz de bu sizi yanıltmasın bu mesleği rahatlıkla icra edebilirsiniz. Eğer merak ettiyseniz daha ayrıntılı araştırmalısınız.

 

 Cerrahlık

Kazancının oldukça yüksek olduğu ve ilerleme imkânı olan bir meslek türüdür. Hastane ortamı ve yüksek tempoyu kaldıra biliyorsanız. Bir kadın olarak cerrahlık size çok yakışacaktır. Günümüzde de kadın doktor sayısında artış olduğunu görülmektedir.

 

 Fizyo-Terapistlik

Genel olarak 2000 yılından itibaren çok rağbet olmaya başladı. Günümüz de hala açığı çok olan meslek dallarındandır. Kadınlara en çok yakışan meslek olarak gösterilse de, bu alanda çalışan kadınlar önce iyi kariyer ve eğitim görmüş kişilerdir.

 

 Bilgisayar Mühendisliği

Bir programın nasıl olduğunu, neyi yapıp yapmayacağını, saklanmış verileri nasıl okunacağı gibi farklı bilgileri öğreneceğiniz bir bölümdür. Eğer teknoloji ve bilgisayar gibi aletleri kullanıyorsanız size tavsiye edebiliriz. Genelde yine erkeklerin yoğun olduğunu söyleyebilir ancak günümüzde artan kadın talepleri vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here