Hamilelik sırasında kadın vücudunda birçok değişiklik yaşar. Kadının sağlığı, diyeti ve cildiyle ilgilenmesi çok önemli bir öncelik. Cildimiz sahip olduğumuz en büyük organdır ve yaşamımızın her aşamasında iyi ve sağlıklı olması için ona dikkat etmeyi öğrenmek gereklidir. Sağlıklı bir kalbi korumak istediğimiz gibi, cilt de sağlığımız için çok önemlidir.

KORKUNÇ ÇATLAKLAR

Çatlaklar, birçok kadın gebelik sırasında sahip olduğu bir korkudur. Cilt uzadıkça, özellikle çok beyaz bir cildiniz varsa ya da yeterince nemlenmemişseniz, çatlakların ortaya çıkma olasılığı daha fazladır.

Streç işaretlerinin görünümünü geciktirmeye çalışmak için, cildin her gün mümkün olduğu kadar hidratlanması önemlidir . E vitamini ile doğal yağ daha iyi bir esneklik sağlamak için, cildi beslenmiş, sağlıklı ve daha esnek tutacaktır.

Eğer sizin için en iyi kremi elde etmek istiyorsanız, dermatoloğunuzu görmekten çekinmeyin, böylece sizin için en uygun olanı, cilt tipinizle söyleyebiliriz.

Hangi kremi giyeceğinize karar verdikten sonra göğsünüzde, göğsünüzde, kalçalarınızda, baldırlarınızda ve kollarınızda cömertçe atmalısınız . Günde en az iki kez yapın.

GÜNEŞ KORUMA

Hidrasyonun önemine ek olarak, hamile kadınların cildine ulaşabilecek korkulan lekelerden kaçınmak için güneş koruması da gereklidir. Bu, kadının acı çekebileceği hormonal değişikliklere bağlı olarak pigmentasyonun değişmesi nedeniyle ortaya çıkabilir. Hamilelik sırasında yüksek seviyelerde hormonlar, yüzdeki lekelere neden olabilecek pigment hücrelerinin çoğalmasını tetikler.

Güneşli veya bulutlu olsun, günlük olarak güneş koruyucu kullanmak gerekir. Renk solmasını önlemek için en iyi yoldur. Ne tür bir güneş koruyucunun sizin için en iyi olduğunu bilmiyorsanız, cilt tipiniz için en iyi olanı sormak için doktorunuza gidin.

YAĞLI CİLDİNİZ VARSA

Eğer yağlı bir cilde sahip veya sahip olma eğilimi varsa, o hamilelik sırasında size diken üzerinde gitmek veya cildiniz daha şişman hale gelmesi mümkündür. Bu tedavi etmek için güvenli bir şekilde granitler glikolik asit, alfa hidroksi asit, topikal eritromisin (sadece tarifi) veya Hamamelis ihtiva eden ürünleri inceleyebilirsiniz.

Günümüzde, çoğu dermatologlar hamilelik sırasında topikal retinoidlerin (Retin-A veya Differin gibi) veya salisilik asidin kullanılmasını önermemektedir. Bir ürünü satın almadan önce, etikete koyduğunuz malzemeleri doğrulamanız önemlidir.

Ayrıca, hamile kadınlarda yağlı bir cildiniz varsa, bazı bakımlarla düzelebilir:

– Yüzünüzü günde iki kez yumuşak bir temizleyici ve nötr pH ile yıkayın.

– Arındırıcı bir yüz yağı ile günlük nemlendirir.

– Ciltte aşırı yağı emmek için yüz maskeleri kullanır.

– Meyve ve sebzeler açısından zengin bir diyet yapın. Şeker veya doymuş yağ içeren yiyecekler yemekten kaçının. Yağlı, yağlı bir cildiniz olduğunda tüketimi azaltmak için önemlidir.

Bunlar hamilelik sırasında cildinize iyi bakmanız için bazı ipuçları . Ancak daha fazla kuşkularınız varsa, daha önce olmayan bir yer gördünüz ya da cildinizde sıradan bir şey olduğunu düşünün, ardından davanızı tartışmak için doktorunuza gidin ve size gerekli tavsiyeleri verebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here