Kadınlar Aşık Olduğunda Neler Yaşar?

Aşk, herkes için başka bir tanıma sahiptir. Ancak; tanımlamanın dışında aşk; insanların iç dünyalarına farklı yansır. Kadınlar için aşk bir başkadır.

 Aşık Kadının Halleri

 Bitmeyen Heyecan

Çoğu insana göre heyecan duygusu geçici bir duygudur. İlişkinin ilk zamanlarında duyulan heyecan zamanla kaybolup gider. Oysa; aşık bir kadın için durum farklıdır. Kadınlar aşık olduklarında bitmek bilmeyen heyecan duygusu yaşarlar. Bu heyecan, onların tüm davranışlarını etkisi altına alır.

 Gözlerinin İçi Güler

Aşık bir kadını herkes tanıyabilir. Onun gözlerinin içi güler, mutluluğu her halinden anlaşılır.

 Sürekli İletişim

Aşık kadın için iletişim çok önemlidir. İki üç saatlik iletişimsizlik bile ona zor gelebilir. Aşık olduğu kişiyle sürekli ve sıklıkla konuşmak ister.

 Mantığın Bittiği An

Aşık kadın için mantık kelimesini kullanmak imkansız hale gelir. O, artık tamamen duygularıyla hareket etmeye başlar. Aşık olunan kişiyle ilgili her konuda duygusal bir düşünce geliştirir. Tüm davranışları da duygusal düşüncelerle şekillenir.

 Sık Görüşme İsteği

Aşık olan kadınlar, aşık olunan kişiyi her an görmek isterler. Bu çok yoğun bir istektir. Karşı tarafı bunaltmak pahasına bu istek dile getirilir. Kadın, o kişiyle görüşmek için kendi özel ve sosyal hayatından fedakarlıklar yapar.

 Mutlu Etme İsteği

Kadın aşık ve mutludur. Karşı tarafında aynı şekilde mutlu olmasını ister ve onun mutlu olması için çabalar.

 Aşık Kadının İç Dünyası

Zaman zaman herkes aşık olduğu, değer verdiği insanları kaybetme korkusu yaşar. Ancak; aşık olan bir kadın bu korkuyu hayatının her anında içinde taşır. Aşkı, her an elinden kayıp gidecekmiş gibi hisseder. Elbette, çoğu zaman yersiz hissedilen bu duygu kadını oldukça etkiler. Düşünceleri sürekli o kişide yoğunlaşmıştır. Hayatını ilgilendiren diğer konulara yönelmekte zorluk çeker.

Karşı tarafa belli etmese de içini kemiren kıskançlık duygusu yaşar. O kişinin başka biriyle en ufak yakınlığı bile aşık kadını kıskançlık krizine sürükleyebilir. Aşık kadınların akıllarında bitmek bilmeyen soruları vardır. Şimdi nerede, ne yapıyor, beni düşünüyor mu? gibi sorularla boğuşur. Sahiplenme hissi gelişir. Bazı zamanlar bu his karşı taraf için sıkıntılı bir hal alsa da aşık kadın bunu farkına varamaz.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here