Kişisel Gelişim Nedir

Kişisel gelişim, dünyadaki ve hayatındaki rolünü değiştirmenin yanı sıra, perspektif ve olgunlaşma şeklindeki bir değişimdir. İlişkileri ve durumları ele alış şeklinizi geliştirmek için hayata uyum sağlamanın yollarını bulmaktır. Öz farkındalığı derinleştirerek ve doğal yeteneklerini ve yeteneklerini sürekli geliştirerek gelişmek. Hayatınızı eşsiz görüşünüze göre yaratma becerisidir. Kendinin keşfidir.

İnançlarınız, benliğiniz ve benliğiniz sizi duygusal, zihinsel ve ruhsal olarak nasıl etkilediğiyle, yeni bilgiyi deneyim yoluyla test ederek ve bilgeliğe dönüştürerek belirlenir. Bu bakış açısıyla, başkalarının yargısı arka planda yok olur, karışıklık dağılır ve yol netleşir.

Kişisel gelişim süreci

Reaksiyonları zamanla gelişir. İnançlarınız ve bakış açılarınız her deneyimle birlikte, zaten neye inandığınızı doğrulamaya çalıştıkça evrimleşirken, farklı şeyleri görmenin zamanı geldiğini keşfedebilirsiniz. 

Kendinize ve dünyadaki yerinize olan vizyonunuz, kendi özünüzü bulmaya çalışırken, her koşulda ve ilişkide devam eden bir parçanızda zamanla değişti.

Kişisel Gelişim Yolundaki Değişim

Sürekli iyileştirme arayışında, kişisel döngüleri ve süreçlerinin kalıplarının tanımlanması ve daha sonra bunların onlarla birlikte veya onlarla birlikte çalışılması yaşamı kolaylaştırır, çünkü o zaman uyumluluk işlevleri gerçek doğasıyla birlikte gider. Bir huzur ve akış duygusu durgunluğun, kargaşa ve kendini yitirmenin yerini alır.

Bu şekilde gelişim, başkalarının düşünmesi gereken bir şey olmadığı için kendini vurmak yerine kendini kabul etmeyi sağlar. İdeal benliğin bu yanlış duygusu, korku ve kaygının köküdür. İçerdiği sınırlı bakış açısı geçicidir ve bir açılım kendisini ve dünyayı farklı bir şekilde görmeye istekli olan yerini alır.

Kişisel gelişimin sonu yok

Sürekli iyileştirme konusundaki doğal eğilimi, kendisini hedeflerine ve gerçek bir kendilik hissine ulaşmak için iyi bir konuma getirmektedir. Her zaman öğrenmek ve büyümek için fırsatlar olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here