MEHMET ALİ ERBİL’İN BOĞAZI DELİNDİ

Mehmet Ali Erbil, bir ay önce evinin banyosunda düşerek yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Yapılan kontrollerin ardından Erbil’in kaburgalarında kırık olduğu teşhis edilmiştir.

Mehmet Ali Erbil 37 gündür yoğun bakımda entübe olarak uyutuluyor. Uzun süredir uyutulduğundan artık ağır tahriş olan boğazına delik açılarak solunum desteği verildiği öğrenildi.

Dostu Diğdem Tunç, Mehmet Ali Erbil’i ziyareti sonrası şunları söyledi: Bugün tübü çıkartıp damar yolu açmışlar yani boğazına delik delmişler, 37 gündür entübe uyuduğu için artık boğazı ağır tahriş olmuş..
akciğer ve böbrekler çöküyor bilgisini veren Diğdem Tunç, nakil noktasına geldiğinde ben bu organlarımdan hangisi gerekiyorsa vereceğimi söyledim dedi..

Mehmet Ali Erbil’in 30 kg yakın kilo verdiği söyleniyor. Ancak mevcut hastalığı olan kaçak sendromundan dolayı ödemin olduğunu yaklaşık 18 lt su kaybı olduğundan iyi oldu dedi.

MEHMET ALİ ERBİL’İN HASTALIĞI NEDİR

Hastalığın neye bağlı olduğu ve vücut fonksiyonların nasıl bozulduğu henüz tam olarak teşhis edilememiştir. Damar içi kan basıncı-tansiyon azalmıştır. Şikayetler aslında günlük hayatta çoğu insanın sık sık karşılaştığı şikayetlerdendir. Bulantı, halsizlik, karın ağrısı, kusma, kas ağrıları, yorgunluk gibi semptomlar görülmektedir. Klinikte en sık “septik şok” tablosuyla yani kana karışan mikrobik etkenlerin ortaya çıkardığı şok tablosuyla benzerlik gösterir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here