Mide Bulantısına Ne İyi gelir?

0
708

Mide bulantısı çok rahatsız edici ve günlük yaşantınıza engel olabilir, ancak dikkatli planlama ile sıklıkla önlenebilir. Diyetinizi değiştirin, böylece gün boyunca küçük öğünler yiyin. Bol miktarda berrak sıvı içerek nemlendirin. Eğer midenizi bulandırıcı hissedeceğinizi düşünüyorsanız, soğuk bir bez yüzünüzden geçerek ya da uzanır. Mide ağrısı ciddi ise, doktorunuza danışmanız faydalı olabilir.

Mide Ağrısına İyi Gelecek 4 Madde

1)Gün boyunca atıştırmalıklar yiyin. Büyük ve ağır öğünlerin tüketilmesi mide bulantısına neden olabilir, çünkü vücudunuzun tüm bu gıdaları işlerken sorun yaşar. Aksine, gün boyunca 4 saatte küçük yemekler ve atıştırmalıklar yiyin. Yatağa yatmadan önce daha derin uykuda protein açısından zengin bir atıştırmalık yiyebilirsiniz.

  • Atıştırmalık yediğinizde günlük kalorilerinizde kalın. Aperatiflerin sizi memnun etmek için kalori açısından zengin olması gerekli değildir. Peynir, kraker, kruvasan ve yoğurt mükemmel atıştırmalık seçenekleridir.

2)Yavaş yiyin. Hızlı yemek yerseniz, mide rahatsız olabilir ve sonuç olarak, bulantı. Bununla savaşmak için, her lokmayı iyi yediğinizden emin olun. Çatal bıçakları her lokma arasında bırakınız. Her lokma arasında bir yudum su almanıza yardımcı olur.  Yemeklerden hemen sonra mide yanması ve hazımsızlığınızın olduğunu fark ederseniz, belki de sorun hızlı yemek yeme olgusudur

3)Yemeklerinizi oda sıcaklığında saklayın. Yemeklerinizi yemeden önce buzdolabında soğutun veya oda sıcaklığına ulaşıncaya kadar tezgaha bırakın. Bazen sıcak veya sıcak yiyecekler bulantıya neden olabilecek güçlü kokuları yayabilir.

  • Sıcak yiyecekler bulantıya neden olmaz, ancak bazen güçlü kokulara neden olabilir. Hassas biriyseniz, yemekten önce yemeklerin biraz soğumasını bekleyin.

4)Yemeklerinizi oda sıcaklığında saklayın. Yemeklerinizi yemeden önce buzdolabında soğutun veya oda sıcaklığına ulaşıncaya kadar tezgaha bırakın. Bazen sıcak veya sıcak yiyecekler bulantıya neden olabilecek güçlü kokuları yayabilir.

  • Sıcak yiyecekler bulantıya neden olmaz, ancak bazen güçlü kokulara neden olabilir. Hassas biriyseniz, yemekten önce yemeklerin biraz soğumasını bekleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here