Nasıl Pilot Olunur

0
725

Bir havayolu pilotu olmak, göz alıcı, heyecan verici ve çok faydalı bir iştir. Ama nasıl olursun? Sadece bir özgeçmiş gönderemez ve birisinin size işi teklif etmesi için sizi aramasını bekleyemezsiniz. Aslında süreç uzun zaman ve çok fazla özveri alır; Ayrıca, belirli gereklilikleri yerine getirmek ve yarışı bitirmek oldukça pahalı bir yol olabilir. Bazı pozisyonlar için sadece kalifiye olmanız için 10 yıla kadar uçuş deneyimi yaşayabilirsiniz. Çok ciddi ve kararlı bir şey olduğunu söylemek gerekli değil. Sıkı çalışın ve aşağıdaki adımları izleyin; bir gün ticari havayolu pilotu olabilirsiniz.

Pilot Nasıl Olunur

1)4 yıllık bir üniversite diploması edinin. Havacılık yönelimli bir lisans diplomasına sahip olmak tercih edilir (derecenizin mutlaka havacılık ile ilgili olması gerekmese de). Bir hat sürücüsünün eğitimi yoğun ve pahalıdır. Bir üniversite diploması, akademik programınızı tamamlayacağınız havayolunu kanıtlamanıza yardımcı olur.

2)Özel pilot lisansınız üzerinde çalışmaya başlamak için bölgenizi iyi bir uçuş okulu ve bir uçuş eğitmeni arayın. Federal Havacılık İdaresi Başkanlığı’nın (FAA) minimum uçuş süresi 40 saattir, ancak ortalama 60 civarındadır. Yüksek eğitimli bir program istiyorsanız, FAA denetimine sahip okullar daha uygun olabilir düzenlenir.

3)Havacılık İdaresi tarafından yetkilendirilmiş bir doktor tarafından verilen bir fiziksel uygunluk sertifikası alın. Yeni kariyerinize çok fazla zaman ve para yatırmadan önce, fiziksel ve psikolojik olarak kalifiye olduğunuzdan emin olmak için ilk kez pilotlar için tıbbi bir sertifikaya sahip olmak tercih edilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here