Öfke Kontrolü

0
377

Öfke Kontrolü

Öfke en çok hissedilen duygulardan biridir. Hem sağlıklı hem de zararlı bir şekilde kendini gösterir. Bununla birlikte, öfke, genellikle yıkıcı davranışla ve kontrolden çıkmış olan daha yoğun bir öfke biçimidir. Öfke hissediyorsanız, başkalarını patlayabilir ve onlara saldırabilir ya da soğuk davranıp duygularınızı bastırırsınız. Bu davranış, profesyonel ve kişisel ilişkilerinizi mahvedebilir, bu nedenle, sorunun kaynağını ele alarak ve başkalarının desteğini kazanarak, sağlıklı kaçışlar bulma öfkesiyle yüzleşin.

Öfke Kontrolü Önlemek İçin 3 Madde


1)Derin nefes al. Derin nefes almak , öfke hissettiğinizde pratik yapabileceğiniz iyi bir egzersizdir. Bu, düşüncelerin ve duyguların yavaşlatılmasına ve bunların kontrolünün yanı sıra durumun kendisinin yeniden ele geçirilmesine izin verir. Daha sakin hissedinceye kadar birkaç derin nefes döngüsü uygulayın. Diyaframdan derin nefes almayı deneyin. Nefes al ve göbeğinin genişlemesine dikkat et. Nefes verin ve nasıl hareket ettiğini izleyin.

2)Sırt üstü uzanarak nefes alarak gerginlik atlatılır.Öfke, vücutta aşırı fiziksel strese neden olabilir ve bu da yaralanmaya neden olabilir. İlerleyen kas gevşemesi , bu gerginliği yatıştırmak için yararlı bir egzersizdir.Derin ve yatıştırıcı nefesler alın. Ayak parmaklarında vücutta yükselmeye başlar, her kas grubunu yavaş yavaş küçültür ve gevşetir. Örneğin, ayak parmaklarınızı sıkılaştırabilir ve birkaç saniye boyunca nasıl hissettiğinizi fark edebilirsiniz.

3)Bir günlükte yaz. Delme, bir şey atma veya çığlık atma gibi agresif eylemler her zaman katarza yol açmaz. Neden? Çünkü kendini gerçekten sinirlendiren şeyleri söylemedin. Bir kağıda yazmak, bunu yapmanın en iyi yollarından biridir.Sizi rahatsız eden tüm insanları veya durumları düzenli olarak içerdiğiniz bir öfke günlüğü başlatın. Her şeyi olabildiğince ayrıntılı olarak açıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here