Okulda Utangaç Olmak

0
962

Bazen okulda yalnız kalmak istiyorsundur. Utangaç davranmak, okulda diğer insanlarla çok fazla etkileşime girmekten kaçınmak için iyi bir yoldur, kaba görülmeden. Bazı utangaç davranışlarda bulunmak, biraz daha ince davranmak ve beden dilini kullanmak okulda utangaç davranmanın bir yoludur.

Zamanında davran

1)Kibar ve uzak olun. Dürüst olmak, sakin olmak ya da kibar davranmak demektir. Bunlar utangaç bir kişinin özellikleri olmasına rağmen, sahip olmaları da olumlu nitelikler olabilir. Gelecekte, bir iş görüşmesi gibi etkinlikler sırasında sizi daha satılabilir görünmesini sağlayabilen, erişilebilirliğe, öğretilebilirlik ödünç verilebilir. Özellikle de, başınıza gelen bir tür drama varsa, saklı olun. Mütevazi ve kibar olun ve egonuzu şişirmekten koruyun.

  • Amacınız insanları uzak tutmak ve başkalarıyla fazla etkileşimde bulunmamakla birlikte, sizin lehinize çalışabileceği zaman geleceğe erişebilmeniz için faydalı olacaktır.

2)Çok fazla konuşmaktan kaçının. Sınıfta odanın arkasına daha yakın oturabilir ve rezerve edilebilirsiniz. Elinizi yükseltmekten ve sınıf sohbetlerinde gönüllü olmaktan kaçının. İnsanlar takılıp oturma odasında konuşurlarsa, katılmayın. Ne kadar az konuşursan o kadar çekingen görüneceksin.

  • Bu utangaç oyunculuk kaba görünmesini sağlar kaçının. Sizinle konuşursa, özellikle de öğretmen ya da otorite sahibi biriyse, birini açıkça görmezden gelmeyin.

3)Diğer kişilerin konuşmaları başlatmasına izin verin. Çekingen insanların konuşmaya başlamasında sorun var. Utangaçlık yapmak istiyorsan, insanlara yaklaşma ya da konuşmaya başlama. Başkalarının kişisel ya da grup konuşmasında önce konuşmasına izin verin.

  • Ürkek insanlar da sohbeti akarken sürdürmekte zorlanıyorlar. Konuşmalarınızı kısa tutun ve doğrudan olun.
  • İnsanlarla konuştuğunuzda, ellerinizi bükmek, saçlarınızı kıvırmak veya yerleri görmek gibi utangaç bir alışkanlık seçmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca kızarık olabilirsiniz, çünkü bu diğer kişiye utangaç olduğunuzu gösterecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here