Para Kazanma Yolları

0
564

Para Kazanma Yolları


Eşyalarını internetten sat 

Kamunun ürünlerini indirimli bir maliyetle satın alan ve ardından mağazalarında yeniden satan çok çeşitli mağazalar, mağazalar ve zincirler var. Artık ihtiyaç duymadığınız, istemediğiniz ya da artık bölgenizdeki mağazaları ziyaret etmediğiniz şeyleri evinizde arayın.

  • Kendinizi hevesli bir okuyucu olarak görürseniz ve bunu onaylayan bir kütüphaneye sahipseniz, artık istemediğiniz eski kitaplar için dosyalarınız arasında arama yapmayı düşünün.
  • Kıyafetler herkesin sahip olduğu bir şeydir ve çok fazla şeyimiz var. Gardırobunuz kıyafetlerle doluysa, kontrol edin ve uymayan ya da modaya uygun olmayan kıyafetleri bulun. Delikler, lekeler veya yıpranmayan giysiler için en uygun fiyatı alacaksınız.
  • Müzik dolu bir kitaplığınız varsa, kitap yerine, CD’lerinizi satmayı düşünün. Çünkü kutularında sağlam, çizik ya da leke yokken, birkaç dolar değerinde olabilirler. Yerel bir müzik veya kayıt mağazası bulun ve kullanılmış CD’leri alıp almadıklarını sorun.
  • Oyunlar senin işinse, sahip olduğunuz eski video oyunlarına bakın. Orijinal kutuda çizikler veya lekeler yoksa, birçok video oyunu mağazası bunları satın alacaktır. Orijinal fiyatın sadece bir kısmını alabilmenize rağmen, artık kullanmadığınız bir şey için birkaç dolar kazanmak hiçbir şeyden daha iyi değildir.

Hazırladığın bir şeyi sat

Mükemmel bir aşçı mısınız? Bir sanatçı mı? Bir marangoz? Yani satabileceğiniz el yapımı ürünlermi var! Bu, tek seçeneğinizin yerel bir tarımsal ürün pazarında satmak olduğu anlamına gelmez. Gerçek bir sanatkâr için ürünlerini satmanın birçok yolu vardır.

  • Etsy veya eBay gibi bir çevrimiçi pazarla bir mağaza açmayı deneyin. Bu, ürünleri yayınlamanıza, kısa açıklamalar sağlamanıza ve sitelerinizdeki öğeleri tanıtmanıza olanak tanır. Yüksek fiyatlarla satılan eşsiz zanaat ürünleri için çok başarılı bir yer haline geliyor.
  • Yaptığınız şeyleri şenlikli bir çarşıya, bir fuara ya da pazara götürün. Bu yerleri ziyaret eden insanlar, özellikle zanaatkârlar tarafından yapılan harika ürünleri görmek için gitmektedir, bu yüzden halk sizin için doğrudur. Bu yerlerin bazılarında bir stand kiralamak için bir ücret ödemek zorundasınız, ancak belki satmak için ücretsiz bir yer alabilirsiniz.
  • Ürünleri yerel ofislerde ve butiklerde tanıtın. Yaptığınız ürüne benzer bir ürünü bulabileceğiniz yerleri ziyaret edin ve orada satmasını isteyin. Birçok yerel işletme sahibi, ürünlerini sergileyerek ve satarak bir meslektaşına destek vermekten mutluluk duyar.

Özel etkinlikler için çalışın

Birçok şirket reklam vermek veya özel sözleşmeler için çalışmak için kısa süreler için insanlara ihtiyaç duyar. Bir caddede durup bir tabelada çalışarak veya bir alışveriş merkezinde belirli ürünlerin ücretsiz örneklerini vererek çalışabilirsiniz. Genel olarak, maaşlar saat başı ve çok kısa süreli, birkaç gün veya hafta olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here