Sanayide Dükkan Açmanın Maliyeti Nedir

0
664

Sanayide Dükkan Açmanın Maliyeti Nedir

Maliyetiniz Geride Kalacak

Sanayi dükkânı açmak ilk başta biraz maliyetli olabilir, ancak girişimci bir vizyona sahipseniz ve piyasa tarafından talep edilen ürünleri yaratmaya kararlıysanız o zaman maliyetleriniz geride kalarak çok karlı çıkacaksınız. Herhangi bir iş girişimi avantajlara ve dezavantajlara sahiptir. Bu girişimleri finanse etmeden önce ve yatırımcılara iş planlarını sunmadan önce yapılacak işin tüm artı ve eksilerini keşfedilmesi de dükkân için çok önemlidir.

BEA araştırma raporuna göre 2017′ nin son çeyreğinde Sanayide üretilen özel ticari mallar yaklaşık yüzde 8′ lik bir artışla 8 milyar dolardan fazla artmıştır. Yani 2016 yılı başından beri Sanayi üretimi sürekli şekilde büyümüştür. Bu ölçüm şu anlama geliyor; üretim endüstrisi eğer talebi yüksek olan ürünler üretilecekse kesinlikle karlı bir iştir.

 Üretilecek Ürün ve Yöntem Maliyetiniz Üzerinde Direkt Etkendir

Sanayi dükkânını kurduktan sonra hangi ürünün üretileceğini seçmek, başarı yolunda olup olunmayacağının önemli bir unsurudur. Üretilecek ürünün seçeneklerini iyi araştırın. Mesela imalat işi büyük ölçekli ürünler yani toptan satılan ürünlerdir ve bazı yönlerden zor olabilir. Bu peşinde bazı zorluklar getirecektir. Diğer taraftan partner olarak bulacağınız güvenilir imalat şirketi bulursanız küçük ürünler üretip muhtemel şekilde genel maliyetinizi azaltacaksınız.

Bölgelerdeki Sanayi dükkânları açma için yer her şeydir. Yani iyi bir konum. Üretim şirketinizin başarılı olup olmayacağı sanayi dükkânınızın yerleşimine bağlıdır. Eğer sanayi bölgelerindeki alt yapı eksiksiz olursa ulaşım ve diğer girdi maliyetleri için çok avantaja sahip olacaksınız.

 Maliyet Önerisi

Üretilecek ürün için ruhsat, marka ve patent alma, yine bu aşamalar ve diğer işler için bir avukat veya danışman kiralamak üretim süreci boyunca pahalı olabilir. Sonuç olarak maliyetleriniz doğrudan, dolaylı, değişken ve sabit maliyetlerden dolayı ürünlerin fiyat etiketlerini hızlı şekilde arttırabilen faktörler olacaktır. Başlangıç maliyetleri kesinlikle bir devantaj olabilir. Ancak üretim maliyetleriniz için ekipmanları tamamen satın almak yerine bazı ekipmanları kiralamak maliyetlerinizi düşürecektir.

           Maliyet düşürme konusunda birçok ipucu bulunmaktadır. Sıfırdan kurmuş olduğunuz mevcut sanayi dükkânının iyi keşfetmediğiniz sürece İflas etme eşiğine gelebilir ve yeni bir iş girişimi için sermaye ve finansman kaybı yaşanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here