Seo Etkisi En Büyük Kelimeler

Yüksek Seo Etkili Anahtar Kelimeleri Seçmek

Son on yılda İnternet’in büyümesinin çoğunun itici gücü olan tek bir kavram varsa Google’ın yıllık gelirinin neredeyse tamamını 25 milyar ABD Doları’ndan bahsetmeyin – bu anahtar kelime kavramdır. Web araştırma firması ComScore’a göre, 2010 yılının Nisan ayında Amerikalıların 15,5 milyar kez gerçekleştirdikleri bir hareket, arama motorlarında ürün, hizmet ve cevap aradığımızda anahtar kelimeler yazıyoruz. Şirketler, bu sayfalara anahtar kelimeler atayarak arama için web sayfalarını optimize eder. Doğru anahtar kelimeleri seçme işinin etkileri bu nedenle çok büyüktür. Anahtar kelime seçimi, ücretli bir arama veya PPC kampanyası yürütme söz konusu olduğunda başarının temelini oluşturur.

Ayrıca arama motorlarında bir web sitesinin doğal veya organik sıralamasının ayrılmaz bir parçasıdır. Ancak anahtar kelimeler sadece SEO ile ilgili değildir. Bir şirketin pazarlama kampanyasının merkezinde en ayrıntılı seviyede etki eder. Müşterilerimiz ürünümüzü severler, çünkü hızlı hareket eder veya uzun ömürlüdür? Ucuz mu, en iyisi mi? İnsanlara fikir veya yardım mı sağlıyoruz? Şirketiniz için en önemli anahtar kelimeleri hemen belirleyemiyorsanız, ürün ve hizmetlerinizi hedef kitlenize etkili bir şekilde pazarlayabileceğiniz şüpheli. Aşağıdaki kılavuz, çevrimiçi pazarlamacılığınızı oluşturacağınız anahtar kelimeleri seçerken aklınızda bulundurmanız gereken 5 fikir sunacaktır.

 İyi İfadeler Üzerinde Odaklanmak

Arama motoru pazarlamacılığı söz konusu olduğunda, daha geniş bir yanlış isim verilemez, her yerde bulunan anahtar kelimeden daha eski bir terim. Bu terimdeki hayal kırıklığı, sadece anahtar kelime araştırmaları ve PPC ve SEO kampanyalarının hizmetinde seçim yaparken kullandığımız stratejinin nadiren tek bir kelimeyi ima etmesidir. Çoğu zaman, insanlar en temel anahtar kelime araştırma kavramlarını dramatik bir şekilde gözden geçirirler; Anahtar kelime üretimi, “Hangi ürünleri veya hizmetleri satıyorsunuz? Sorusunu yanıtlamaya başlamalıdır.

Eğer köpek mamalarını online satıyorsanız, sadece köpek ve yiyecek kökeni çok zayıf anahtar kelimeler olacaktır, çünkü ne köpek ne de yiyecek ne sattığınızı açıklamakta iyi bir iş çıkarmaz. Bu örnek açıkça görünse de, çoğu zaman daha büyük, daha geniş kök anahtar kelimeleri dahil etme isteğimizle mücadele etmeliyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here