Yağ Lekesi Nasıl Çıkar

0
912

Yağlı bir şey yedikten sonra, bir parça pizza gibi, kotunuzun üzerinde leke olması çok sinir bozucudur. Yağ lekeleri zor olduğu için, sonsuza dek orada kalacağından endişe duyabilirsiniz. Neyse ki, onu ortadan kaldırmak için deneyebileceğiniz birkaç yol var.

Yağ lekesi çıkarmak

  1. Fazla yağı çıkarmak için lekeyi temizleyin. Yağ lekesini bir kağıt havlu, mendil veya bezle hafifçe bastırın. Bu, henüz lekeye yapışmamış fazla yağı ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Yağ pantolonla temas ettiği anda yapınız.

2. Lekeyi kabartma tozu ile örtün. Fazlalığı çıkardıktan sonra, kabartma tozunu tamamen kaplayana kadar yağ lekesinin tamamına yayın. Pantolonu düz bir yüzeye uzatın ve en az 1 saat orada bırakın. Toz sarımsı hale gelirse, bu, yağın en azından bir kısmını pantolonunuzdan çıkardığınız anlamına gelir. Kabartma tozu yoksa, leke üzerine mısır nişastası serpin.

3. Kabartma tozu veya mısır nişastasını temizleyin. Bunlar en az bir saat boyunca lekeye etki ettikten sonra, mümkün olan en büyük miktar giderilinceye kadar yavaşça fırçalayın. Islak süngerle veya bezle yapabilirsiniz, ancak sünger makyaj fırçasıyla fırçalamak daha etkilidir.

Yağ lekesini yıkayarak çıkarmak

  1. Deterjan ve sirke ile çamaşır makinesine koyun. Onları çamaşır makinesine koyun ve düzenli çamaşır deterjanı ekleyin. Daha sonra, ½ bardak (120 ml) beyaz sirke ölçün ve çamaşır makinesine dökün. Sirke, pantolonun içinde kalan yağı gidermeye yardımcı olur.

2. Sıcak suyla yıkayın. Bazı lekeler en iyi şekilde soğuk suyla çıkarılsa da, sıcak su kullanarak yağ lekelerini çıkarmanız daha olasıdır. Yıkayıcıdaki suyun sıcaklığını ayarlayın ve sıcak hale getirin ve açın.

3. Kuruması için pantolonları dışarıya asın. Bunları kurutucuya koymak, kalan lekeleri yerleşir. Bu, yağı çıkarmayı çok daha zorlaştıracaktır. Yıkayıcı bittikten sonra pantolonu çıkarın ve bir çamaşır askısına veya rafa asın.


4) Gerekirse işlemi tekrarlayın. Pantolon kuruduktan sonra, lekenin bulunduğu bölgeyi kontrol edin. Hala lekeli olduğunu fark ederseniz, işlemi tekrarlayın. Hava kuruduktan sonra lekelenmediği sürece pantolonu tekrar kurutucuya koymayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here