Peugeot markası 3008’den itibaren farklı iç ve dış tasarımlara imza atmaya başladı. Peugeot, yeni araçlarında görmeye alışık olmadığımız bir tasarım bir iç tasarım çizgisi yakaladı ve otomotiv piyasasına bir renk kattı.

Otomotiv tutkunlarının şüphesiz merakla beklediği arabalardan biri de yeni Peugeot 508. Eski nesline göre tamamen değişmiş olan yeni 508, dinamik bir yapıya bürünmüş. Altyapı ve tasarım olarak diğer nesline göre hiçbir benzerliği olmayan yeni 508 artık coupe formu ile göz dolduruyor.

Dış tasarım

Yeni 508’in ön ve arka farları led teknolojisi kullanılarak tasarlanmış ve araca sinirli ve dinamik bir hava katmış. Eski nesline göre yere daha yakın olan 508 yol tuşu konusunda büyük biri ilerleme kaydetmiş. Tavan boyu kısalması araca basık bir hava katmasına rağmen içerideki yaşam alanını büyük bir ölçüde etkilememiş. Aracın bagajı cam ile birlikte açılmasından dolayı yükleme eşiği kısaldığından yük indirip bindirmek oldukça kolaylaştırılmış.

İç tasarım

Yeni 3008 ve 5008 den alışık olduğumuz iç tasarım ufak yenilemeler ile 508 e hayat vermiş. Tamamen sürücü odaklı olan iç tasarım, farklı yapısı ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Orta kısımda bulunan yatay konumlandırılmış ekran sayesinde aracın tüm özelliklerine ulaşıp kolayca kontrol sağlanabiliyor. Piyano tuşlarını andıran tuşlar sayesinde sürüş esnasında dokunmatik ekran ile uğraşmadan kolayca istediğiniz menüye ulaşabiliyorsunuz. Direksiyon diğer güncel modellerde olduğu gibi ufak yapısı ile, gösterge panelinin altında konumlandırılmış. Gösterge paneli standart olarak dijital ve tema seçenekleri ile sunulmaktadır. Peugeot, yeni 508’i Premium olarak lanse etmektedirler.

2018 Ekim ayında Türkiye’de satışa çıkması planlanan yeni 508’in fiyatı belli olmamasına rağmen bizim tahminimiz 200 bin tl civarında olmasıdır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here